Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Krzysztof Gawkowski: Nie będzie zmiany premiera

- Nie wierzę, że Kaczyński powoła Morawieckiego na premiera. Uważam, że w Polsce nie zmieni się szef rzšdu - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczšcy SLD.

Gawkowski wypowiedział się na temat rekonstrukcji rzšdu i zmiany premiera kraju. - Jeżeli dojdzie do zmiany stanowiska premiera w Polsce, to oznacza że przesunie się tylko pozycja jednej osoby, ale według mnie nie chodzi tutaj o żadnš rekonstrukcję. Jarosław Kaczyński postanowił rozegrać scenę politycznš, i ma do tego prawo ponieważ jest szefem rzšdzšcej partii. Moim zdaniem szefem rzšdu powinien zostać właœnie Kaczyński – ocenił.

- Nie wierzę, że Kaczyński powoła Morawieckiego na premiera, ponieważ według mnie minister finansów to bankster i totalny liberał, mówišcy o gromadzeniu œrodków. Uważam, że w Polsce nie zmieni się premier – dodał.

Polityk powiedział, że sprawa rekonstrukcji rzšdu ma charakter przykrywki. - Nie mam żadnych wštpliwoœci, w Polsce, dzisiaj, wprowadza się dyktaturę strachu. Strach wymaga broni, i tš broniš w rękach PiS-u będzie zamach na sšdownictwo, zamach na demokrację w postaci zmiany ordynacji wyborczej. Partia rzšdzšca tak jš skroi, że PiS będzie wygrywało wybory, nawet przy braku poparcia społecznego i przy gorszych wynikach – stwierdził.

Pytany o opozycję i formy przeciwstawianiu się działaniom PiS-u, powiedział że ważna jest œwiadomoœć potrzeby wychodzenia na ulicę. - Ja nie patrzę na opozycję w Polsce, w kontekœcie co można zrobić, tu i teraz. Uważam, że opozycja powinna mieć œwiadomoœć potrzeby wychodzenia na ulicę, ponieważ Polacy potrzebujš przewodników, którzy będš mówili o tym, co zostało Ÿle zrobione przez partie rzšdzšcš - wtedy wiele osób zrozumie jaka jest sytuacja w państwie – powiedział.

Michał Kolanko zapytał Gawkowskiego o błędy polityków partii Schetyny, rozmówca odpowiedział że było ich wiele. - PO ma swoje grzechy i za nie płaci. Uważam, że polskš demokrację może uratować tylko grupa ludzi, która będzie lewicowa, jednoczeœnie demokratyczna i wrażliwa społecznie – oznajmił.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL