Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Włodzimierz Czarzasty: PiS może przegrać w Warszawie

Włodzimierz Czarzasty
rp.pl
- Wiem jednš rzecz: kto z PiS-em wejdzie do drugiej tury wyborów, ten zostanie prezydentem Warszawy - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Włodzimierz Czarzasty, szef SLD.

Włodzimierz Czarzasty wypowiedział się na temat wyborów samorzšdowych w Warszawie i w Polsce. - Gdyby Robert Biedroń wystartował w wyborach na prezydenta Warszawy, SLD by go poparło. To jest nasze oficjalne stanowisko. (...) Uważamy Biedronia za fajnego goœcia – mšdrego i poukładanego. (...) Chodzi o to, że w Warszawie jest elektorat lewicowy (...) i jeżeli ten elektorat widzi poważnš osobę, (...) jest gotowy jš poprzeć. (...) Każda partia powinna walczyć o swój program i o swoje osoby, które ten program reprezentujš. (...) W stolicy, w tej chwili, każda poważna osoba zgłoszona przez lewicę może zgromadzić elektorat – podkreœlił.

- Wiem jednš rzecz: kto z PiS-em wejdzie do drugiej tury wyborów, ten zostanie prezydentem Warszawy. (...) A jeżeli PO będzie opowiadała to, co do tej pory (...) to szanse Trzaskowskiego będš spadały – powiedział Czarzasty.

Czarzasty wypowiedział się również na temat polityki historycznej prowadzonej przez polski rzšd i premiera. - O wiele łatwiej zajmować się historiš niż rzšdzić krajem i budować przyszłoœć. To jest ideologicznie proste: odnosimy się do okreœlenia rzeczy, które zdarzyły się w naszej historii w bardzo okreœlony sposób i przemawiamy do swojego elektoratu. Pan Morawiecki poszedł tš drogš, a przecież premier niczego nie robi - od trzech miesięcy - oprócz łatania dziur swojego rzšdu - albo w stosunku do Izraela, albo w przypadku USA – powiedział Czarzasty.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL