Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Czarzasty: Jest jeden władca marionetek

- W kategoriach prowadzenia Polski, w kategoriach stosunku do Unii Europejskiej, praworzšdnoœci i tych wszystkich rzeczy nic się nie zmieniło, bo władca marionetek jest jeden i nazywa się Jarosław Kaczyński - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Włodzimierz Czarzasty, lider SLD.

Czarzasty wypowiedział się na temat rekonstrukcji w polskim rzšdzie. Stwierdził, że te zmiany nic nowego nie wprowadzš. - Władca marionetek się nie zmienił, zmieniły się marionetki. Jestem zadziwiony stanowiskami wielu osób z opozycji parlamentarnej, którzy mówiš że nastšpiła dobra zmiana i czterech złych ministrów zostało wymienionych na lepszych – skomentował.

- W kategoriach prowadzenia Polski, w kategoriach stosunku do Unii Europejskiej, praworzšdnoœci i tych wszystkich rzeczy nic się nie zmieniło, bo władca marionetek jest jeden i nazywa się Jarosław Kaczyński – powiedział polityk SLD.

Czarzasty w dalszej częœci programu wypowiedział się o opozycji w Polsce. Dodał, że Platforma Obywatelska często zmienia zdanie i różnie głosuje w Sejmie. - Sojuszowi Lewicy Demokratycznej trudniej nie będzie. (...) Moim zdaniem kategoriš konkretów i językiem konkretów operuje w tej chwili pani Katarzyna Lubnauer, która mówi "dobrze, spróbujmy się dogadać na poziomie sejmików..." (...) Nikt się nie sklei na opowieœci o mitycznej, zjednoczonej opozycji. Funkcjonowałem w takim sojuszu (Zjednoczona Lewica), to marnie wychodzi – ocenił Czarzasty.

Szef SLD pytany przez prowadzšcego Michała Kolankę o sondaże dla ugrupowania, któremu przewodniczy, odpowiedział, że cieszy się z rosnšcych punktów w ankietach. Podkreœlił, że wynika to z pracy wielu osób. - Z rozdania pół miliona Konstytucji, z funkcjonowania w samorzšdach, z pracy tysišca radnych, z pracy prezydenta Rzeszowa, Częstochowy, pracy prezydenta Œwidnicy, Chełma, (...) Z pracy zarzšdu SLD który jeŸdzi po Polsce i spotyka się z ludŸmi – ocenił Włodzimierz Czarzasty.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL