Sojusz Lewicy Demokratycznej

SLD chce przywrócenia emerytur mundurowych. Zbiera podpisy pod projektem ustawy

- Ustawa dezubekizacyjna jest jawnie niesprawiedliwa i niezgodna z konstytucją - twierdzi Andrzej Rozenek
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada zbiórkę podpisów pod projektem ustawy przywracającym emerytury mundurowe. Tzw. ustawa dezubekizacyjna jest zdaniem SLD niesprawiedliwa i niezgodna z konstytucją. - Zabiera ona prawa nabyte, stosuje odpowiedzialność zbiorową, jest to łamanie fundamentów demokratycznego państwa prawa - tłumaczył Andrzej Rozenek.

SLD powołało komitet inicjatywy ustawodawczej i planuje złożyć na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego projekt ustawy, która - jak powiedział w Sejmie Rozenek - "cofnie te haniebne zmiany". - Nasz projekt przywraca należne funkcjonariuszom, emerytom mundurowym należne im świadczenia – mówił polityk, który w czerwcu powrócił do SLD.

Rozenek, który będzie pełnił funkcję pełnomocnika inicjatywy ustawodawczej, poinformował, że dwa tysiące podpisów niezbędnych do zarejestrowania komitetu trafiły już do marszałka Sejmu. - W momencie kiedy zapadnie decyzja o rejestracji komitetu ruszamy ze zbiórką podpisów, których zamierzamy zebrać z górką ponad 100 tysięcy, aby projekt ustawy mógł być procedowany przez Sejm – zapowiedział.

- Złożenie na ręce propozycji zmiany represyjnej ustawy z 16 grudnia, poprzedziło blisko 30 spotkań, w których udział wzięło kilka tysięcy osób, których ta ustawa dotknęła - tłumaczył gen. Marek Dukaczewski, który będzie pełnił funkcję zastępcy pełnomocnika inicjatywy ustawodawczej.

SLD na zebranie wymaganej liczby stu tysięcy podpisów będzie miało trzy miesiące od daty postanowienia marszałka Kuchcińskiego o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu komitetu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL