Goście z Ukrainy w Centrum Operacji Lądowych

aktualizacja: 12.03.2016, 14:34
Foto: materiały prasowe

W środę dowódca Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponetu Lądowego (COLąd-DKL) w Krakowie – gen. dyw. dr Cezary Podlasiński gościł Szefa Połączonego Sztabu Operacyjnego Sił Zbrojnych Ukrainy – gen. bryg. Oleksandra Sirskyi.

W trakcie spotkania z dowódcą i kierowniczą kadrą COLąd-DKL, delegacja ukraińskich oficerów, której przewodniczył generał Sirskyi, została zapoznana z rolą i zadaniami jakie stoją przed krakowskim Centrum.
- Goście zza wschodniej granicy przedstawili podczas spotkania informacje dotyczące swoich zadań i działalności służbowej na poziomie operacyjnym Sił Zbrojnych Ukrainy - przekazała mjr Justyna Balik z Dowództwa Operacyjnego RSZ.
Generał bryg. Oleksandr Sirskyi, przewodniczył także delegacji, która we wtorek odwiedziła Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Delegację ukraińskich wojskowych przyjął Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni Marek Tomaszycki. Rozmawiano m.in. o perspektywach zaangażowania Sił Zbrojnych RP w misjach i operacjach poza granicami kraju, a także o sytuacji bezpieczeństwa w regionie.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE