Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

ABW zatrzymała Rosjankę. Miała działać przeciw Polsce

adobestock
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Jekaterinę C. Rosjanka miała brać udział w działaniach hybrydowych wymierzonych w Polskę.

Obywatelka Rosji zostanie wydalona z naszego kraju. Zatrzymania dokonano na wniosek szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Oprócz Jekateriny C., cztery osoby objęto pięcioletnim zakazem wjazdu na terytorium naszego kraju. 

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez ABW, "Wnioski dotyczšce wymienionych osób to efekt realizowanych w ostatnich tygodniach działań ABW, neutralizujšcych aktywnoœć dwóch struktur sieciowych bioršcych udział w rosyjskiej wojnie hybrydowej i informacyjnej prowadzonej przeciwko RP. W zwišzku z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie ABW ustaliła personalia osób angażujšcych się w aktywnoœć wymierzonš w bezpieczeństwo RP."

Rzecznik ABW Stanisław Żaryn poinformował, że osoby wobec których podjęto działania, podejmowały próby konsolidacji œrodowisk prorosyjskich w Polsce wokół dwóch aktualnie priorytetowych dla strony rosyjskiej celów działań hybrydowych. Miały one dotyczyć "podsycania animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej oraz kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracjš rosyjskš".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL