Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Wrocław: Policjanci pobili staruszkę. Odpowiedzš przed sšdem

Youtube/SE.pl
Byli policjanci z Wrocławia usłyszeli zarzuty w zwišzku z interwencję w jednym ze sklepów. Funkcjonariusze pobili staruszkę, która była podejrzewana o kradzież.

Zdarzenie wyszło na jaw w lipcu 2017 roku. Funkcjonariusze z komisariatu Wrocław-Fabryczna przyjechali do jednego ze sklepów spożywczych. Na zapleczu czekała zatrzymana 82-latka. Kobieta była podejrzewana o próbę drobnej kradzieży.

Funkcjonariusze bili kobietę i przyciskali jš do œciany. PóŸniej wyrzucili na podłogę zawartoœć jej torebki. Gdy oskarżona o kradzież kobieta próbowała wstać, policjanci znowu zaczęli jš bić. Podnieœli klientkę sklepu i założyli jej na dłoniach kajdanki.

Sprawš zajęła się prokuratura. Zdaniem œledczych podczas interwencji doszło do szarpaniny, uderzenia ręka i nieadekwatnego użycia œrodków przymusu bezpoœredniego. Zdaniem prokuratury funkcjonariusze przekroczyli swoje uprawnienia. 

Lidia S. i Piotr L. nie przyznali się do winy. Z ich wyjaœnień wynika, że to pokrzywdzona 82-latka zachowywała się agresywnie. Tłumaczyli, że staruszka była wulgarna i opryskliwa. Dodatkowo miała policjantów bić po twarzy, kopać i pluć.

Oskarżeni nie sš obecnie policjantami. Odpowiedzš przed sšdem za przekroczenie uprawnień.

ródło: rp.pl/TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL