Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Mińsk Mazowiecki: MiG-29 zniknšł z radarów. Znaleziono wrak

Adrian Pingstone/Domena publiczna
Podczas lšdowania na lotnisku wojskowym pod Mińskiem Mazowieckim zaginšł myœliwiec MiG-29. Służby znalazły wrak maszyny. Pilot zdołał się katapultować.

Obsługa lotniska utraciła kontakt z pilotem, gdy ten podchodził do lšdowania. Pilotowany przez niego MiG-29 zniknšł z radarów.

Kilka godzin trwały poszukiwania maszyny.

Informacja o zaginięciu potwierdził rzecznik państwowej straży pożarnej Paweł Frštczak. W pobliżu Kałuszyna w poszukiwaniach udział bierze 10 zastępów straży pożarnej.

Około 19 służby ratunkowe znalazły wrak myœliwca. Zanim doszło do katastrofy, pilot zdšżył się katapultować. Mężczyzna został zabrany do szpitala. 

Komunikat MON

W dniu 18 grudnia, w godzinach wieczornych doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29 podczas podejœcia do lšdowania na lotnisku w Mińsku Mazowieckim.

Około godziny 17.15, podczas podejœcia do lšdowania, utracono łšcznoœć z samolotem typu MiG-29 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Wojsko niezwłocznie przystšpiło do akcji ratunkowej, uruchamiajšc wszystkie możliwe œrodki.

Życiu i zdrowia pilota nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poszukiwania zaangażowane były grupy poszukiwawczo-ratownicze wojska, Żandarmeria Wojskowa, a także zgodnie z procedurami akcję wspomagały policja i straż pożarna.

Okolicznoœci wypadku będš wyjaœniane przez Żandarmerię Wojskowš oraz Prokuraturę.

Minister obrony narodowej przebywa obecnie w Afganistanie i jest na bieżšco informowany, zastępujšcy go w kraju, Bartosz Kownacki jedzie na miejsce zdarzenia.

ródło: rp.pl/RMF FM/PAP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL