Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Szeremietiew odchodzi. Nie zgadza się z Macierewiczem

Romuald Szeremietiew
Fotorzepa. Jerzy Dudek
Romuald Szeremietiew odchodzi z Akademii Sztuki Wojennej. "Nie powinienem pracować w instytucji podległej MON skoro krytycznie oceniam to co robi, a zwłaszcza czego nie robi minister obrony" - napisał w oœwiadczeniu.

Romuald Szeremietiew w listopadzie 2014 objšł kierownictwo Biura Inicjatyw Obronnych przy Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie. Na to stanowisko został powołany ówczesnego przez ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka.

Wczoraj wieczorem Szeremietiew ogłosił, że złożył swojš rezygnację. "Formalnie przestałem pracować w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie 1 paŸdziernika 2017 r. Faktycznie stało się to dziœ, 12 paŸdziernika: zwalniałem pokój zajmowany na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego, pakowałem swoje rzeczy, rozliczałem się ze sprzętu (komputer etc.), oddałem ksišżki wypożyczone z biblioteki Akademii" - napisał w oœwiadczeniu.

Były wiceminister obrony podał powody swojego odejœcia.  "Uznałem, że nie powinienem pracować w instytucji podległej MON skoro krytycznie oceniam to co robi, a zwłaszcza czego nie robi minister obrony" - przekazał.

"Czuje się mimo to silnie zwišzany z Akademiš, gdzie uzyskałem stopnie naukowe doktora i następnie doktora habilitowanego nauk wojskowych. Dziękuję wszystkim, zwłaszcza studentom, którzy słuchali moich wykładów i uczęszczali na moje seminaria magisterskie. W pamięci zachowam koleżanki i kolegów pracowników naukowych AON/ASzW , z którymi miałem zaszczyt i przyjemnoœć pracować" - kończy Szeremietiew.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL