Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

BOR komentuje informację o skradzionej karcie

Fotorzepa, Przemek Wierzchowski
RMF FM poinformował dziœ rano, że doszło do kradzieży karty dostępu do siedziby BOR i karta wjazdowa na teren Biura Ochrony Rzšdu. Rzecznik BOR wydała oœwiadczenie w tej sprawie.

RMF FM poinformowało, że dziœ w nocy doszło do kradzieży prywatnego samochodu kaprala BOR. W samochodzie znajdowały się karty wjazdowe i dostępu do siedziby Biura Ochrony Rzšdu.

Sprawę komentuje rzecznik prasowy Biura Ochrony Rzšdu. "Biuro Ochrony Rzšdu oœwiadcza, iż nieprawdziwe sš informacje sugerujšce, że dniu dzisiejszym zostały skradzione funkcjonariuszowi BOR „bardzo ważne karty dostępu do obiektów chronionych przez Biuro Ochrony Rzšdu, które pozwalajš na wejœcie do dowolnego obiektu ochranianego przez Biuro”. - czytamy.

"W rzeczywistoœci, w dniu dzisiejszym doszło do kradzieży prywatnego samochodu użytkowanego przez funkcjonariusza BOR, w którym znajdowała się karta osobowa uprawniajšca do wejœcia funkcjonariusza do siedziby Biura Ochrony Rzšdu, w której funkcjonariusz pełni służbę. Karta taka nie daje uprawnień do wejœcia na teren żadnego innego obiektu znajdujšcego się pod ochronš Biura Ochrony Rzšdu, a tym samym przedmiotowa kradzież nie spowodowała zagrożenia dla obiektów podlegajšcych ochronie formacji, co sugeruje autor niniejszej informacji" - tłumaczy mjr Katarzyna Kowalewska.

"Szczególnie smuci nas fakt, że informacja ta została przekazana dziennikarzowi stacji RMF FM przed zamieszczeniem ww. informacji na stronie redakcji, a mimo wszystko nie została ona uwzględniona w zaprezentowanym komunikacie. Poza tym używanie w tych okolicznoœciach słów „SKANDAL” i „ALERT SŁUŻB” wydaje się być nie na miejscu. 

Uznać zatem należy, że powyższy komunikat prasowy wprowadza opinię publicznš w błšd, a autor wzmiankowanej informacji nie dochował rzetelnoœci dziennikarskiej, do której jest zobowišzany" - kończy rzecznik prasowy BOR. 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL