Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

BBN: Prezydent czeka na projekt reformy armii

Fotorzepa/Marian Zubrzycki
Prezydent oczekuje na szybkie zakończenie prac nad projektem reformy dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP, uwzględniajšcym rekomendacje zgłaszane w czasie konsultacji - brzmi komunikat BBN.

Jak czytamy w komunikacie BBN, intencjš prezydenta Andrzeja Dudy i rzšdu RP jest, aby reforma dowodzenia polskiego wojska była realizowana "w ramach racjonalnego procesu uzgodnień".

W komunikacie BBN zauważa, że "we współpracy z obecnym rzšdem" prezydent awansował 26 oficerów na pierwszy i kolejne stopnie generalskie oraz mianował oficerów na najwyższe stanowiska w armii.

BBN zaznacza też, że minister Antoni Macierewicz do 10 sierpnia tego roku przedstawił prezydentowi 14 wniosków o awansowanie na pierwszy i kolejne stopnie generalskie, a uzasadnienie odłożenia decyzji w tej sprawie trwajšcymi uzgodnieniami reformy systemu dowodzenia wojskami RP zostało przedstawione w komunikacie BBN.

"Prezydent RP oczekuje na szybkie zakończenie prac nad projektem reformy, uwzględniajšcym rekomendacje zgłaszane podczas konsultacji" - kończy swój komunikat Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL