BBN: Prezydent czeka na projekt reformy armii

aktualizacja: 10.08.2017, 15:49
Foto: Fotorzepa/Marian Zubrzycki

Prezydent oczekuje na szybkie zakończenie prac nad projektem reformy dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP, uwzględniającym rekomendacje zgłaszane w czasie konsultacji - brzmi komunikat BBN.

REDAKCJA POLECA

Jak czytamy w komunikacie BBN, intencją prezydenta Andrzeja Dudy i rządu RP jest, aby reforma dowodzenia polskiego wojska była realizowana "w ramach racjonalnego procesu uzgodnień".

W komunikacie BBN zauważa, że "we współpracy z obecnym rządem" prezydent awansował 26 oficerów na pierwszy i kolejne stopnie generalskie oraz mianował oficerów na najwyższe stanowiska w armii.

BBN zaznacza też, że minister Antoni Macierewicz do 10 sierpnia tego roku przedstawił prezydentowi 14 wniosków o awansowanie na pierwszy i kolejne stopnie generalskie, a uzasadnienie odłożenia decyzji w tej sprawie trwającymi uzgodnieniami reformy systemu dowodzenia wojskami RP zostało przedstawione w komunikacie BBN.

"Prezydent RP oczekuje na szybkie zakończenie prac nad projektem reformy, uwzględniającym rekomendacje zgłaszane podczas konsultacji" - kończy swój komunikat Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE