Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Wojskowy odpowiednik "Call of Duty” dla polskiej armii

Materiały prasowe DGRSZ
System "Œnieżnik” został opracowany przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce oraz firmę Autocomp Management. Pozwala prowadzić symulowane strzelania z broni na polu walki, które sš odzwierciedlane na wielkoformatowym ekranie.
Atutem „Œnieżnika” i podobieństwem do gry „Call of Duty” jest fakt, że pozwala on działać w różnorodnym terenie, w zmiennej pogodzie w dzień i w nocy.
Call of Duty to seria gier komputerowych z gatunku first-person shooter o tematyce wojennej, których głównym wydawcš jest amerykańskie przedsiębiorstwo Activision. Poczštkowo poszczególne gry z serii były skoncentrowane na tematyce II wojny œwiatowej, natomiast od 2007 roku osadzone sš w realiach współczesnych.
Œnieżnik został z kolei wyróżniony nagrodami GRAND PRIX oraz DEFENDER podczas XIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
Jedyna rzecz, która ogranicza œrodowisko działania żołnierzy jest ludzka wyobraŸnia. - Otwarty na poczštku 2017 roku lęborski „Œnieżnik” na chwilę obecnš jest najnowoczeœniejszy w Polsce za sprawš swojego unikalnego wyposażenia - podkreœla  por. Błażej Łukaszewski.
"Œnieżnik” jest znacznym wzbogaceniem nowoczesnych œrodków wykorzystywanych w szkoleniu, a dodatkowo pozwala on diametralnie ograniczyć koszty szkolenia.
- Obiekt ten pozwala zorganizować kierowanie ogniem drużyny, posiada symulator strzelca burtowego i pilota œmigłowca Mi-17, a także symulator pojazdu Hummer – mówi Dowódca obiektu „Œnieżnik” plut. Adam Skibicki.
Ciekawostkš dla miłoœników gier komputerowych może być fakt, iż już za kilka dni otrzymamy pierwszy zwiastun najnowszej odsłony Call of Duty.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL