Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Antoni Macierewicz ze specjalnš ochronš Żandarmerii Wojskowej

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
W lokalu wynajętym naprzeciwko mieszkania Antoniego Macierewicza 24 godziny na dobę stacjonuje Żandarmeria Wojskowa - ustalił Onet. Portal zaznacza, że dotšd żaden minister obrony nie był tak pilnie i szczelnie ochraniany.

System ochrony ministra na bazie oddziału specjalnego zorganizował Kazimierz Bartosik, były funkcjonariusz Wojskowej Służby Wewnętrznej, BOR-u, a ostatnio SKW.

Żandarmeria Wojskowa wynajęła mieszkanie na warszawskim Żoliborzu obok mieszkania szefa MON. Całš dobę dyżurujš w nim uzbrojeni żandarmi z oddziału specjalnego. Swoje dyżury pełniš rotacyjnie. W nocy majš do dyspozycji nawet noktowizję.

Dodatkowo wszędzie, gdzie jeŸdzi minister, najpierw wyrusza grupa rekonesansowa żandarmerii. "Na miejsce czasowego pobytu ministra zabierany jest nawet pies wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych" - pisze Onet.

Badane sš także auta i samoloty, którymi przemieszcza się Macierewicz. "Kontroli poddawane sš nawet  maszyny wojskowe" - zaznacza portal.

Regularnej kontroli poddawane jest także prywatne auto ministra. Co miesišc przyjeżdża ono na teren Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, gdzie jest poddawane badaniom na obecnoœć materiałów wybuchowych i podsłuchów.

Więcej na onet.pl.

ródło: Onet

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL