Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

CEK NATO z akredytacjš

materiały prasowe MON (posiedzenie Komitetu Sterujšcego Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO)
Centrum Eksperckie Kontrwywiadu uzyskało akredytację NATO do prowadzenia działalnoœci.

Informację jako pierwszy podał portal niezalezna.pl. Co ciekawe, wczoraj sšd stwierdził, że prokuratura słusznie umorzyła œledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, którzy na polecenie Bartłomieja Misiewicza asystowali podczas czynnoœci prowadzonych właœnie w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu Wojskowego NATO.

Chodzi o wydarzeń, jakie miały miejsce w nocy z 17 na 18 grudnia 2015 roku. Wówczas szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bšczek, dyrektor gabinetu szefa MON Bartłomiej Misiewicz w asyœcie Żandarmerii Wojskowej weszli do siedziby Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Misiewicz był wówczas pełnomocnikiem MON ds. Utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Po przeprowadzonych czynnoœciach, odwołano szefów CEK NATO.

Warto przypomnieć, że w lutym 2016 roku podczas spotkanie ministra Antoniego Macierewicza z szefem resortu obrony Słowacji Martinem Glváčem w Krakowie, rozmawiano nie tylko o zbliżajšcym się szczycie NATO w Warszawie, ale także o sprawie Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Zapowiedziano wówczas, iż CEK zostanie uruchomione po podpisaniu stosownych dokumentów.

Zadaniem CEK NATO jest m.in. realizacja projektów zwiększajšcych zdolnoœci NATO w dziedzinie kontrwywiadu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL