Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Narkotyki jak w ziemiance

materiały policji
Magazyn z 44 kilogramami narkotyków, i pierwszš w kraju profesjonalnš uprawę haszyszu zlikwidowali policjanci na Podlasiu. Wpadli dwaj bracia, którzy zorganizowali proceder.

Funkcjonariusze białostockiego zarzšdu Centralnego Biura Œledczego Policji wspólnie z policjantami z Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) skonfiskowali blisko 42 kilogramy marihuany i prawie dwa kilogramy haszyszu. Wszystko znajdowało się na ukrytej przed intruzami posesji, "ogrodzonej" wysokim nasypem z ziemi, na terenie której urzšdzono uprawy, i skład do przechowywania œrodków odurzajšcych.

- Zatrzymani zostali dwaj mężczyŸni - 37-letni Artur G. i jego o rok młodszy brat Daniel. Usłyszeli zarzuty dotyczšce wytwarzania narkotyków – mówi „Rzeczpospolitej” Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka Centralnego Biura Œledczego Policji (CBŒP).

Najpierw do funkcjonariuszy dotarł sygnał, że w miejscowoœci Dšbrowica Duża, w pobliżu Białej Podlaskiej sš produkowane i przechowywane narkotyki. Doœć szybko udało się zlokalizować miejsce, chociaż sprawcy zadbali, by nie rzucało się w oczy.

- Posesja była była ukryta za dwumetrowym wałem ziemnym, usypanym na jednym z gruntów rolnych. Miejsce zaadoptowali do uprawy i produkcji narkotyków bracia G., dobrze znani policji, wielokrotnie notowani za przestępczoœć narkotykowš – zaznacza Agnieszka Hamelusz.

Teren był zabezpieczony nie tylko nasypem - przy bramie wjazdowej mężczyŸni umieœcili również fotopułapkę, która umożliwiała im kontrolowanie terenu przez całš dobę.
Na miejscu policjanci znaleŸli plastikowe beczki różnych rozmiarów, wypełnione marihuanš. Częœć „towaru” była już zapakowana w worki i przygotowana do dystrybucji.
- Funkcjonariusze oprócz dwóch kilogramów haszyszu znaleŸli również oprzyrzšdowanie do jego produkcji, w tym prasę do wyciskania, formę oraz œrodki chemiczne. To pierwsza w Polsce tak profesjonalna uprawa haszyszu. Dotychczas z podobnš się nie spotkaliœmy – mówi komisarz Hamelusz.

Bracia zostali aresztowani, za wytwarzanie œrodków odurzajšcych grozi im co najmniej 3 lata pozbawienia wolnoœci.

Policjanci ustalajš gdzie trafiały produkowane przez nich narkotyki, i jak długo w tym miejscu funkcjonował nielegalny biznes. Œledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL