Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

BOR potwierdza informacje „Rzeczpospolitej”

123RF
Zgromadzony materiał uzasadnił skierowanie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowišzków przez funkcjonariuszy BOR - podało Biuro Ochrony Rzšdu

"Wstępne wnioski z realizowanych w Biurze Ochrony Rzšdu czynnoœci dały podstawę do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy Biura Ochrony Rzšdu, odpowiedzialnych za nieprawidłowoœci w ramach obsługi transportowej, jak również stanowiły przesłanki rozwišzywania umów o pracę z pracownikami naruszajšcymi podstawowe obowišzki pracownicze” - czytamy w oœwiadczenia Biura.

"Dotychczas zgromadzony materiał uzasadnił również skierowanie przez Szefa Biura Ochrony Rzšdu do Prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowišzków przez funkcjonariuszy BOR, a także narażenia na bezpoœrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby podlegajšcej ochronie BOR” - dodaje Biuro.

W Biurze Ochrony Rzšdu trwa także, zainicjowana na wniosek Szefa BOR, kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 18 marca 2016 r. rozpoczęła się także w Biurze kontrola zespołu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Prawda o wypadku prezydenta Andrzeja Dudy

Nowe informacje na temat incydentu na autostradzie A4 wskazujš, że w BOR œwiadomie narażano prezydenta na niebezpieczeństwo. W dniu wypadku popełniano też błšd za błędem. Czytaj więcej 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL