Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Zmiany w Dowództwie Generalnym

Fotorzepa/ Krzysztof Skłodowski
Proœby o zwolnienie złożyło pięciu generałów z 16 służšcych w DGRSZ.

O złożonych proœbach media w czwartek pisały: fala odejœć, zdziesištkowane dowództwo, konflikt w MON. Warto zauważyć, że jeden z rzekomo odchodzšcych generałów, właœnie w czwartek, jako szef polskiej delegacji kończył ważne rozmowy, zapoczštkowane jeszcze w 2012 roku.

Służby prasowe Dowództwa Generalnego RSZ potwierdziły liczbę złożonych próœb, ale odmówiły "zabrania głosu w sprawie decyzji generałów".

Jeœli nawet do pięciu odchodzšcych generałów, dodamy kolejnego, który odszedł pod koniec lutego, nadal w DGRSZ pozostaje w służbie 10 generałów oraz 12 kolejnych w rezerwie MON. Czy to jest zdziesištkowane dowództwo?

W cišgu najbliższych 5 lat nastšpi wymiana wszystkich generałów, we wszystkich dowództwach sił zbrojnych, gdyż ich stanowiska charakteryzuje m.in. kadencyjnoœć. Histeria wokół armii, na kilka miesięcy przed największym ćwiczeniem w 2016 roku - Anakonda-16 i Szczytem NATO w Warszawie, nie służy nikomu.

Z kolei w Dowództwie Operacyjnym RSZ, także w czwartek, miała miejsce odprawa roczna z udziałem gen. Tomaszyckiego. Szef Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych zaznaczył, że właœciwie wyznaczone cele i oszacowanie ryzyka ułatwia działalnoœć służbowš.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL