Zmiany w Dowództwie Generalnym

aktualizacja: 05.03.2016, 00:02
Foto: Fotorzepa/ Krzysztof Skłodowski

Prośby o zwolnienie złożyło pięciu generałów z 16 służących w DGRSZ.

REDAKCJA POLECA

O złożonych prośbach media w czwartek pisały: fala odejść, zdziesiątkowane dowództwo, konflikt w MON. Warto zauważyć, że jeden z rzekomo odchodzących generałów, właśnie w czwartek, jako szef polskiej delegacji kończył ważne rozmowy, zapoczątkowane jeszcze w 2012 roku.

Służby prasowe Dowództwa Generalnego RSZ potwierdziły liczbę złożonych próśb, ale odmówiły "zabrania głosu w sprawie decyzji generałów".

Jeśli nawet do pięciu odchodzących generałów, dodamy kolejnego, który odszedł pod koniec lutego, nadal w DGRSZ pozostaje w służbie 10 generałów oraz 12 kolejnych w rezerwie MON. Czy to jest zdziesiątkowane dowództwo?

W ciągu najbliższych 5 lat nastąpi wymiana wszystkich generałów, we wszystkich dowództwach sił zbrojnych, gdyż ich stanowiska charakteryzuje m.in. kadencyjność. Histeria wokół armii, na kilka miesięcy przed największym ćwiczeniem w 2016 roku - Anakonda-16 i Szczytem NATO w Warszawie, nie służy nikomu.

Z kolei w Dowództwie Operacyjnym RSZ, także w czwartek, miała miejsce odprawa roczna z udziałem gen. Tomaszyckiego. Szef Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych zaznaczył, że właściwie wyznaczone cele i oszacowanie ryzyka ułatwia działalność służbową.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE