Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sędziowie i sšdy

Prezes Sšdu Rejonowego w Sopocie - Izabella Retyk - po miesišcu zrezygnowała

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Nowa prezes Sšdu Rejonowego w Sopocie po miesišcu zrezygnowała ze stanowiska – donosi portal trojmiasto.pl.

Jak czytamy, tylko kilka tygodni pełniła swoje obowišzki nowa prezes Sšdu Rejonowego w Sopocie - sędzia Izabella Retyk. Powołana na to stanowisko w paŸdzierniku, właœnie przestała je piastować - na własnš proœbę.

- Pani prezes Sšdu Rejonowego w Sopocie złożyła rezygnację, która została przyjęta. Nazwisko jej następcy zostanie ogłoszone niebawem – potwierdził Jan Kanthak, rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwoœci.

Izabella Retyk nie podała przyczyn swojego odejœcia. Z nieoficjalnych informacji, jakie trojmiasto.pl otrzymało od praktykujšcych w Sopocie prawników wynika, że odeszła ze stanowiska, ponieważ nie udało jej się przeforsować rozwišzań, które jej zdaniem miały poprawić.

Przypomnijmy, iż 18 paŸdziernika minister sprawiedliwoœci w zwišzku z upływem kadencji prezesa Sšdu Rejonowego w Sopocie powołał na to stanowisko właœnie Izabellę Retyk z Sšdu Okręgowego w Gdańsku.

W komunikacie resort wskazał, iż sopockim sšdzie œredni czas trwania spraw niezałatwionych jest najdłuższy w całej Polsce i wynosi prawie 16 miesięcy.

ródło: Trojmiasto.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL