Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sędziowie i sšdy

Sędzia Łšczewski grozi pozwem Julii Przyłębskiej i Mariuszowi Muszyńskiemu

Mariusz Muszyński, Wojciech Łšczewski, Julia Przyłębska
Fotorzepa, YouTube
Sędzia Wojciech Łšczewski żšda przeprosin od prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i wiceprezesa TK Mariusza Muszyńskiego. Jeœli się ich nie doczeka w cišgu 7 dni, to zapowiada pozew o ochronę dóbr osobistych.

O żšdaniu przeprosin i możliwym pozwie pisze portal oko.press. Przypomina, iż sędzia Łšczewski zdecydował niedawno o zawieszeniu sprawy, w której pewien biznesmen żšdał odszkodowania od prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Powodem zawieszenia postępowania były wštpliwoœci dotyczšce pełnomocnictwa przedstawionego przez przedstawicielkę Trybunału Konstytucyjnego (w lutym warszawski sšd apelacyjny zadał Sšdowi Najwyższemu pytanie prawne ws. "umocowania" sędzi Przyłębskiej jako prezesa TK oraz problemu, czy tę kwestię może oceniać sšd powszechny).

Wówczas prezes Trybunału Konstytucyjnego na łamach portalu wPolityce.pl stwierdziła, że działanie sędziego jest „niebezpieczne dla państwa". Właœnie za te słowa przeprosin oczekuje Łšczewski.

Z kolei od Mariusza Muszyńskiego sędzia żšda przeprosin za słowa zacytowane na portalu Radia Maryja: „Sędzia Łšczewski od dłuższego czasu angażuje się w życie polityczne. Zapomina on, że jest sędziš".

O Wojciechu Łšczewskim stało się głoœno, kiedy skazał Mariusza Kamińskiego za nadużycie władzy w czasach poprzedniego rzšdu PiS – chodziło o prowokację wobec ówczesnego wicepremiera Andrzeja Leppera.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL