Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sędziowie i sšdy

Maksymilian Wesołowski nowym prezesem Sšdu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawy

Sšd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
Fotorzepa/Danuta Matłoch
Nowym prezesem Sšdu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawy został sędzia Maksymilian Wesołowski, sędzia sšdu na warszawskim Mokotowie, ale do niedawna delegowany do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwoœci - informuje TVN Warszawa.

W czwartek wieczorem na łamach internetowego wydania "Rzeczpospolitej" ujawniliœmy, że wszyscy prezesi i wiceprezesi Sšdu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie zostali odwołani. Częœć sędziów została odwołana na 4 tygodnie przed końcem kadencji.

Jak tymczasem donosi TVN Warszawa, nowym prezesem Sšdu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy został sędzia Maksymilian Wesołowski. 46-letni sędzia orzeka od ponad 12 lat. Najpierw w sšdzie w podwarszawskim Otwocku, potem w Sšdzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. Ostatnio jednak pracował w Ministerstwie Sprawiedliwoœci jako sędzia delegowany.

Sšd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy to największy sšd gospodarczy w Polsce.

Zgodnie z nowelizacjš Prawa o ustroju sšdów powszechnych, "w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia wejœcia w życie ustawy", tj. do 12 lutego 2018 r. Minister Sprawiedliwoœci może odwołać prezesów i wiceprezesów bez uzasadnienia.

ródło: rp.pl, tvnwarszawa.tvn24.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL