Oświadczenia majątkowe sędziów od 6 stycznia

aktualizacja: 10.01.2017, 08:57
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Niektórzy sędziowie wykorzystali kruczek prawny i nie będą musieli w 2017 r. składać jawnych oświadczeń majątkowych, które zgodnie z reżimem zmienionej ustawy obowiązują od 6 stycznia.

Chodzi o przepis przejściowy, zgodnie z którym do oświadczeń złożonych przed dniem wejścia w życie nowych przepisów stosuje się dotychczasowe. Jak informują media, część sędziów skorzystała z takiej sposobności, szybko składając dokumenty (w starym trybie do prezesów sądów) w pierwszych dniach stycznia.

Jak twierdzili, nie wynikało to z chęci ukrywania czegokolwiek przed opinią publiczną, ale jest to forma protestu przeciwko wymaganiom narzucanym przez ministra sprawiedliwości.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE