Sędziowie Sądu Najwyższego pospieszyli się z oświadczeniami majątkowymi

aktualizacja: 11.01.2017, 07:12
Sąd Najwyższy
Sąd Najwyższy
Foto: PAP, Marcin Obara

Ponad 30 sędziów Sądu Najwyższego złożyło oświadczenia majątkowe przed 6 stycznia 2017 r.

W Sądzie Najwyższym orzeka dziś 83 sędziów (etatów jest 93). 32 sędziów z tego grona złożyło oświadczenia majątkowe za 2016 r. przed 6 stycznia 2017 r. Powód? Chcieli uniknąć publikacji oświadczeń w internecie, a więc zdążyć złożyć oświadczenie na starych zasadach.

– W ten sposób sędziowie dali wyraz niezadowoleniu ze zmiany, do jakiej doszło – tłumaczy sędzia Michał Laskowski, rzecznik SN.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE