Przekonać dziewczyny do studiów technicznych

aktualizacja: 14.03.2017, 21:10
Foto: 123RF

Polki coraz częściej rezygnują z uczelni pedagogicznych oraz ekonomicznych na rzecz politechnik.

REDAKCJA POLECA
26.04.2017
KE proponuje, jak zwiększyć liczbę kobiet na rynku pracy
16.04.2017
Julia Krysztofiak-Szopa: Kobiety mogą polować na mamuty
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Liczba kobiet studiujących w wyższych szkołach technicznych w Polsce przekracza już 104 tysiące, co oznacza prawie 10-proc. wzrost w porównaniu z 2008/2009 rokiem (przy ogólnym spadku liczby studentów). Coraz więcej dziewcząt decyduje się także na kierunki informatyczne – przypominają Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacja Edukacyjna Perspektywy( FEP – organizatorzy akcji „Dziewczyny na politechniki!", która w tym roku obchodzi swoje 10- -lecie. Jej finałem jest Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn, który w tym roku odbędzie się 30 marca na 20 uczelniach technicznych w kraju.

Zachęt mających skłonić dziewczęta do wyboru studiów technicznych jest więcej. Wśród nich jest program stypendialny FEP i firmy Intel oraz program „IT for SHE", wspierający kobiety na kierunkach informatycznych. Współpracuje przy nim siedem największych firm technologicznych. Uczestniczki programu wezmą udział w obozie tematycznym „Women in Tech Camp", programie mentoringowym oraz Kampanii Wolontariackiej. Kolejną propozycją jest tzw. Boot Camp – swego rodzaju obóz inspiracyjny dla dziewczyn studiujących kierunki informatyczne.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE