Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Œcieżki kariery

#RZECZoBIZNESIE: Maja Meissner: Pozwalamy, żeby kariera rzšdziła nami, a nie my niš

tv.rp.pl
Ktoœ nie ma pomysłu na siebie najczęœciej dlatego, że ten pomysł wišże się z wysiłkiem – mówi Maja Meissner, Meissner&Partners, goœć programu Michała Niewiadomskiego.

Goœć zaznaczyła, że 2018 ma być dobrym rokiem. - To jest dobry moment, żeby przedefiniować swojš zawodowš obecnoœć. Niezależnie od tego czy jesteœmy przedsiębiorcš i prowadzimy firmę, czy jesteœmy menadżerem, dyrektorem, członkiem zarzšdu czy prezesem dużej firmy. Trzeba to robić bardzo mocno w oparciu o to, co się dzieje na rynku. Jesteœmy uczestnikami rewolucji technologicznej i to będzie rok mocno temu poœwięcony - tłumaczyła Meissner.

- Ekonomia wartoœci społecznych, czyli równoważenie dšżeń firm do osišgania celów z potrzebami otoczenia społeczeństwa, będzie potrzebowała nowej postawy, nowych menadżerów i przedsiębiorców – dodała.

Meissner podkreœliła, że na rynek wchodzi pokolenie YZ. - Oni mocno oczekujš transparentnego podejœcia ludzi, którzy zarzšdzajš w biznesie i zatrudniajš. Oni będš się zatrudniać, a niedługo to będzie 60 proc. wszystkich zatrudnionych – prognozowała.

Zaznaczyła, że zanim zastanowimy się czy chcemy zmienić pracę, to może w ramach aktualnych stanowisk warto wysunšć potrzebę o mšdre szkolenia.

Meissner zaznaczyła, że być może warto pomyœleć o zwykłych terapiach, aby pewne rzeczy uporzšdkować.

- Żyjemy w odwróconym trendzie, nie konsumowania, tylko minimalizowania. Porzšdkowanie swojego otoczenia jest ogromnie ważne, bo często zaniedbujemy ten obszar. Może to jest moment, żeby się zastanowić czy nie zmienić mieszkania, zrobić generalnego remontu, zmienić gabinetu w swojej organizacji, czy w ogóle wyglšdu całych swoich firm – mówiła.


Rynek będzie wymagał, żeby się do niego dostosowywać. - Zachęcam, żeby nie dawać się dostosowywać, tylko, żeby wyprzedzać te zmiany. Patrzeć na to, co możemy zrobić i nie być póŸniej skazanym na to, że jest się menadżerem, kandydatem do pracy czy przedsiębiorcš drugiej i trzeciej kategorii. Czasem wystarczy zatrudnić młodego człowieka, bo on wniesie rzeczy z których możemy czerpać – mówiła.

Często pozwalamy, żeby kariera rzšdziła nami, a nie my niš.

- Spotykam się z tym nieustajšco, że ktoœ nie ma pomysłu na siebie. Najczęœciej dlatego, że ten pomysł wišże się z wysiłkiem - podała Meissner.

- Paradoksalnie prosto jest dzisiaj znaleŸć nowe miejsce zawodowe, które będzie wykorzystywało nasze kompetencje i pasję – dodała.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL