Sądownictwo

Prokuratura: Prezydent Gdańska nie popełnił przestępstwa

Paweł Adamowicz
Fotorzepa, Piotr Guzik
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie współfinansowania przez Pawła Adamowicza obchodów 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem śledczych Adamowicz nie przekroczył swoich uprawnień.

Uroczystość, na którą Paweł Adamowicz przeznaczył z kasy miasta 11 573 zł, odbyła się w Dworze Artusa w październiku 2016 roku.

Doniesienie o możliwości popełnienia przez prezydenta przestępstwa, polegającego na przekroczeniu uprawnień, złożyły osoby prywatne.

Śledczy zajmowali się tą sprawą od marca 2017 roku, mimo że początkowo nie zareagowali na doniesienia. O powrocie do sprawy zdecydowało zainteresowanie mediów - podaje Radio ZET.

Ostatecznie ustalono, że przeznaczenie wspomnianej kwoty na organizację uroczystości nie spowodowało, iż jakiekolwiek z zaplanowanych na 2016 rok zadań gminy nie zostało wykonane. Nie zostało więc naruszone prawo, a tym samym nie może być mowy o przekroczeniu uprawnień.

Uroczystość z okazji 30 rocznicy powstania Trybunału Konstytucyjnego, z udziałem m.in. prof. Andrzeja Rzeplińskiego, finansowali głównie prywatni sponsorzy.

Źródło: Radio ZET

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL