Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Prokuratura: Prezydent Gdańska nie popełnił przestępstwa

Paweł Adamowicz
Fotorzepa, Piotr Guzik
Prokuratura umorzyła œledztwo w sprawie współfinansowania przez Pawła Adamowicza obchodów 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem œledczych Adamowicz nie przekroczył swoich uprawnień.

Uroczystoœć, na którš Paweł Adamowicz przeznaczył z kasy miasta 11 573 zł, odbyła się w Dworze Artusa w paŸdzierniku 2016 roku.

Doniesienie o możliwoœci popełnienia przez prezydenta przestępstwa, polegajšcego na przekroczeniu uprawnień, złożyły osoby prywatne.

Œledczy zajmowali się tš sprawš od marca 2017 roku, mimo że poczštkowo nie zareagowali na doniesienia. O powrocie do sprawy zdecydowało zainteresowanie mediów - podaje Radio ZET.

Ostatecznie ustalono, że przeznaczenie wspomnianej kwoty na organizację uroczystoœci nie spowodowało, iż jakiekolwiek z zaplanowanych na 2016 rok zadań gminy nie zostało wykonane. Nie zostało więc naruszone prawo, a tym samym nie może być mowy o przekroczeniu uprawnień.

Uroczystoœć z okazji 30 rocznicy powstania Trybunału Konstytucyjnego, z udziałem m.in. prof. Andrzeja Rzeplińskiego, finansowali głównie prywatni sponsorzy.

ródło: Radio Zet

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL