Sąd: Przeprosić Pomaską za "golenie na łyso"

aktualizacja: 17.07.2017, 10:44
Agnieszka Pomaska
Agnieszka Pomaska
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Gdańska radna PiS Anna Kołakowska musi przeprosić Agnieszkę Pomaską (PO) za wpis na Facebooku o "goleniu na łyso" zdecydował gdański sąd.

REDAKCJA POLECA
30.12.2016
Umorzono sprawę internetowego wpisu gdańskiej radnej PiS o Pomaskiej
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Anna Kołakowska musi zamieścić na Facebooku przeprosin o treści "Ja, Anna Kołakowska przepraszam za naruszenie dóbr osobistych posła na Sejm Agnieszkę Pomaską za publikację 20 maja 2016 roku nieprawdziwego oraz obraźliwego wpisu na portalu społecznościowym  Facebook.com".

Przeprosiny według orzeczenia sądu mają być widoczne przez 7 dni i zajmować 1/4 ekranu.

Anna Kołakowska ma również opłacić koszty sądowe w wysokości 1337 zł.

Wpis radnej Kołakowskiej pojawił się jako komentarz do tekstu ws. sejmowej debaty o uchwale dotyczącej obronności Polski. Agnieszka Pomaska podczas tej debaty podarła na mównicy sejmowej projekt uchwały twierdząc, że jej przyjęcie byłoby kompromitację Sejmu.

Kołakowska skwitowała to zdaniem: "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso".

Posłanka PO zażądała od radnej przeprosin za naruszenie dóbr osobistych, ale Kołakowska w odwecie pozwała Pomaską za naruszenie uczuć patriotycznych.

Podczas pierwszej rozprawy mimo sugestii sądu, że obydwie kobiety wykazały przesadne reakcje, i radna, i posłanka odmówiły przeproszenia strony przeciwnej.

Podczas dzisiejszej rozprawy prowadząca ją sędzia Maria Kliszcz wydała wyrok korzystny dla Agnieszki Pomaskiej, stwierdziła również, że jej przykro, że w ogóle taki wyrok musiała wydać, ale zrobiła to z godnie ze swoim sumieniem.

- To porażka, że sąd musiał wydać ten wyrok. Że nie było przeprosin. Musimy pozwolić inny ludziom mieć poglądy - powiedziała sędzia.

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE