Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Sšd: Przeprosić Pomaskš za "golenie na łyso"

Agnieszka Pomaska
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Gdańska radna PiS Anna Kołakowska musi przeprosić Agnieszkę Pomaskš (PO) za wpis na Facebooku o "goleniu na łyso" zdecydował gdański sšd.

Anna Kołakowska musi zamieœcić na Facebooku przeprosin o treœci "Ja, Anna Kołakowska przepraszam za naruszenie dóbr osobistych posła na Sejm Agnieszkę Pomaskš za publikację 20 maja 2016 roku nieprawdziwego oraz obraŸliwego wpisu na portalu społecznoœciowym  Facebook.com".

Przeprosiny według orzeczenia sšdu majš być widoczne przez 7 dni i zajmować 1/4 ekranu.

Anna Kołakowska ma również opłacić koszty sšdowe w wysokoœci 1337 zł.

Wpis radnej Kołakowskiej pojawił się jako komentarz do tekstu ws. sejmowej debaty o uchwale dotyczšcej obronnoœci Polski. Agnieszka Pomaska podczas tej debaty podarła na mównicy sejmowej projekt uchwały twierdzšc, że jej przyjęcie byłoby kompromitację Sejmu.

Kołakowska skwitowała to zdaniem: "Trzeba to coœ złapać i ogolić na łyso".

Posłanka PO zażšdała od radnej przeprosin za naruszenie dóbr osobistych, ale Kołakowska w odwecie pozwała Pomaskš za naruszenie uczuć patriotycznych.

Podczas pierwszej rozprawy mimo sugestii sšdu, że obydwie kobiety wykazały przesadne reakcje, i radna, i posłanka odmówiły przeproszenia strony przeciwnej.

Podczas dzisiejszej rozprawy prowadzšca jš sędzia Maria Kliszcz wydała wyrok korzystny dla Agnieszki Pomaskiej, stwierdziła również, że jej przykro, że w ogóle taki wyrok musiała wydać, ale zrobiła to z godnie ze swoim sumieniem.

- To porażka, że sšd musiał wydać ten wyrok. Że nie było przeprosin. Musimy pozwolić inny ludziom mieć poglšdy - powiedziała sędzia.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL