Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Profesor Adam Strzembosz: Ten projekt będzie listš hańby

PAP/Jacek Turczyk
Były prezes Sšdu Najwyższego apeluje do polityków, którzy podpisali się pod projektem ustawy o Sšdzie Najwyższym, by przeczytali jeszcze raz dokument.

W œrodę wieczorem na stronach Sejmu opublikowano poselski projekt PiS nowej ustawy o SN. Przewiduje on m. in. utworzenie trzech nowych izb SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwia przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Projekt zakłada, że "z dniem następujšcym po dniu wejœcia w życie niniejszej ustawy sędziowie SN, powołani na podstawie przepisów dotychczasowych, przechodzš w stan spoczynku, z wyjštkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwoœci".

- Chciałbym rozpoczšć od takiego wezwania do wszystkich parlamentarzystów, którzy podpisali ten projekt ustawy o likwidacji Sšdu Najwyższego, żeby jeszcze raz go przeczytali. Bo może się podpisali, nie bardzo sobie zdajšc sprawę, co jest w œrodku. Lista tych posłów, którzy œwiadomie podpisali się pod tym projektem, to będzie kiedyœ lista hańby - mówił w TVN24 prof. Adam Strzembosz.

- Pan prezydent jest obrażany tš ustawš i powinien stosownie zareagować - dodał.

Więcej: TVN24

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL