Sądownictwo

Profesor Adam Strzembosz: Ten projekt będzie listą hańby

PAP/Jacek Turczyk
Były prezes Sądu Najwyższego apeluje do polityków, którzy podpisali się pod projektem ustawy o Sądzie Najwyższym, by przeczytali jeszcze raz dokument.

W środę wieczorem na stronach Sejmu opublikowano poselski projekt PiS nowej ustawy o SN. Przewiduje on m. in. utworzenie trzech nowych izb SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwia przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Projekt zakłada, że "z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie SN, powołani na podstawie przepisów dotychczasowych, przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości".

- Chciałbym rozpocząć od takiego wezwania do wszystkich parlamentarzystów, którzy podpisali ten projekt ustawy o likwidacji Sądu Najwyższego, żeby jeszcze raz go przeczytali. Bo może się podpisali, nie bardzo sobie zdając sprawę, co jest w środku. Lista tych posłów, którzy świadomie podpisali się pod tym projektem, to będzie kiedyś lista hańby - mówił w TVN24 prof. Adam Strzembosz.

- Pan prezydent jest obrażany tą ustawą i powinien stosownie zareagować - dodał.

Więcej: TVN24

Źródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL