Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Bójka w Płońsku. Nastolatek kopany po głowie

YouTube
Kamery Miejskiego Centrum Monitoringu w Płońsku zarejestrowały bójkę z udziałem młodych ludzi. Jeden z uczestników był kopany po głowie. Policja pojawiła się na miejscu 30 minut po pobiciu.

Film przedstawiajšcy moment zdarzenia zamieœciło w sieci Miejskie Centrum Kultury. Do bójki doszło w Płońsku w pištek około godziny 21. Widać na nim jak jeden z uczestników kłótni znokautował nastolatka, a póŸniej kopał go po głowie. Ofiara leży w tym czasie na œrodku ulicy i osłania twarz przed kolejnymi atakami.

"Na ulicy Karulaka obok Bajki, liceum i MCK nasze kamery monitoringu utrwaliły takš sytuację... Œwiadków brutalnego pobicia było wielu. Młodzież, w tym także nastolatki w wieku gimnazjalnym bawili się w dniu œwiętego Patryka naprawdę ostro, co widać także na niepublikowanych fragmentach filmu" - podano na Facebooku MCK.

 

"Zdecydowaliœmy się upublicznić najbardziej brutalny fragment filmu z monitoringu, dedykujšc go rodzicom dzieci, które uczestniczyły w tej imprezie i mogły mimochodem znaleŸć się na miejscu skopanego chłopaka" - czytamy dalej.

Na miejscu zdarzenia dopiero po 30 minutach pojawiła się policja. Pracownicy MCK zapewniajš, że wezwali funkcjonariuszy, ci odpowiadajš, że nie wiedzieli o sprawie. Jedyne zgłoszenie, które do nich wpłynęło miało dotyczyć picia alkoholu przez młodzież.

Do tej pory na komendę w Płońsku nie wpłynęło żadne zgłoszenie w sprawie pobicia.

Pracownicy MCK po kilkunastu godzinach usunęli film ze swojej strony. "Liczmy, że policja nie tylko zbada dogłębnie tę sprawę, ale także przeanalizuje całe sobotnie zajœcie pod kštem własnym, czyli interwencji na trzykrotne zgłoszenie ze strony pracowników MCK, którzy dzwonili na 997 o godz. 21.50, czyli zaraz po obejrzeniu na monitoringu zajœcia, a następnie w zwišzku z brakiem reakcji o 22.15 i 22.17. Wszyscy powinniœmy wycišgnšć z tego zdarzenia wnioski, bo inaczej za chwilę strach będzie wyjœć na ulicę" - napisali.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL