Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

PiS: Śmiertelna wojna romantyków z pozytywistami

Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz (zdjęcie z 2013 roku)
Fotorzepa
Za podziałami, które ujawniły się w sprawie Antoniego Macierewicza, stoi dyskusja o kierunku, w jakim ma pójœć partia Kaczyńskiego.

Wewnętrzny podział frakcyjny, który ujawnił się w partii rzšdzšcej przy okazji sporu z Antonim Macierewiczem o Bartłomieja Misiewicza, dotyczy nie tylko spraw personalnych i gry o władzę. W istocie to głęboki spór ideologiczny dotyczšcy tożsamoœci samego Prawa i Sprawiedliwoœci pomiędzy pragmatycznymi modernizatorami a ideologicznymi rewolucjonistami.

Spór, który nasilił się po odejœciu Bartłomieja Misiewicza, dobrze był widoczny m.in. w mediach kojarzonych z PiS. Różny stosunek do tego, jak podchodzić do Macierewicza i jego ludzi, w istocie bowiem dotyczy podstawowego pytania: w jakim kierunku powinien pójœć PiS.

Potrzeba sukcesu

Jeœli bowiem Jarosław Kaczyński chce wygrać wybory w 2019 r., musi mieć na koncie poważny sukces. Przy tak ostrym podziale politycznym, z jakim mamy do czynienia w Polsce, szansš dla PiS jest głównie gospodarka, przeprowadzenie głębokiej modernizacji państwa i pchnięcie go na nowe tory rozwoju cywilizacyjnego.

W 201...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL