PiS: Śmiertelna wojna romantyków z pozytywistami

aktualizacja: 19.04.2017, 17:09
Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz (zdjęcie z 2013 roku)
Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz (zdjęcie z 2013 roku)
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Za podziałami, które ujawniły się w sprawie Antoniego Macierewicza, stoi dyskusja o kierunku, w jakim ma pójść partia Kaczyńskiego.

Wewnętrzny podział frakcyjny, który ujawnił się w partii rządzącej przy okazji sporu z Antonim Macierewiczem o Bartłomieja Misiewicza, dotyczy nie tylko spraw personalnych i gry o władzę. W istocie to głęboki spór ideologiczny dotyczący tożsamości samego Prawa i Sprawiedliwości pomiędzy pragmatycznymi modernizatorami a ideologicznymi rewolucjonistami.

Spór, który nasilił się po odejściu Bartłomieja Misiewicza, dobrze był widoczny m.in. w mediach kojarzonych z PiS. Różny stosunek do tego, jak podchodzić do Macierewicza i jego ludzi, w istocie bowiem dotyczy podstawowego pytania: w jakim kierunku powinien pójść PiS.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE