Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Mateusz Morawiecki: Nowa danina dla osób najbardziej zamożnych

Twitter/Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z protestujšcymi w Sejmie rodzinami osób niepełnosprawnych. Zapowiedział, że zostanie zaproponowana danina, którš majš zostać objęci najlepiej zarabiajšcy obywatele.

- W najbliższym czasie zaproponujemy specjalnš daninę tak, aby najlepiej zarabiajšcy mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, by złożyć się na tych najbardziej potrzebujšcych - powiedział w Sejmie Mateusz Morawiecki.

- Chcemy kontynuować obietnice, które poczyniliœmy. Chcemy zaoponować, aby ludzie, którzy zostali pokrzywdzeni przez los, zostali dodatkowo wsparci. Zaproponujemy specjalnš daninę solidarnoœciowš - dodał premier.

- Chcemy, aby zmiany, które dziœ proponujemy, były uregulowane bardziej niż ustawowo. Zaproponujemy też zmiany w Konstytucji - zapowiedział szef rzšdu.

Protest rodzin osób niepełnosprawnych rozpoczšł się w œrodę. Do tej pory z protestujšcymi spotykała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dziœ w Sejmie pojawił się także prezydent Andrzej Duda.

Prezydent obiecał, że pochyli się nad problemami rodziców niepełnosprawnych i zrobi co w jego mocy, aby im pomóc.

Przedstawicielki protestujšcych przedstawiły swoje postulaty prezydentowi. Domagajš się m.in. wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 zł miesięcznie, bez kryterium dochodowego.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL