Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Jarosław Sellin był za odebraniem immunitetu Gasiuk-Pihowicz i Petru. Tłumaczy zapracowaniem

YouTube/Nowoczesna
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin głosował za odebraniem immunitetu Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru. Wyjaœnił, że głosował zgodnie z rekomendacjami komisji regulaminowej, bo "zapracowany minister nie ma czasu œledzić uważnie tego, jakie spory toczš się w parlamencie".

W czwartek Sejm zajmował się  wnioskami o uchylenie immunitetu dla polityków Nowoczesnej - Ryszarda Petru i Kamili Gasiuk-Pihowicz. W sprawie byłego przewodniczšcego Nowoczesnej wnioskował zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wšsik, który zarzuca Petru pomówienie. O zgodę na uchylenie immunitetu Gasiuk-Pihowicz wnioskował z kolei Dawid Jackiewicz, były minister skarbu. Zdaniem posłanki brał on udział "w awanturze, która doprowadziła do œmierci bezdomnego człowieka. 

Wyniki głosowania ws. immunitetów posłów Nowoczesnej były niemal identyczne - za zgodš na pocišgnięcie do odpowiedzialnoœci karnej Petru głosowało 262 posłów, w przypadku Gasiuk-Pihowicz - o dwóch parlamentarzystów mniej.

Za odebraniem immunitetu politykom Nowoczesnej był wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. W rozmowie z radiem Zet przyznał, że nie wie o jakie wypowiedzi chodziło. - Głosowałem zgodnie z rekomendacjami komisji regulaminowej - powiedział. 

- Muszę przyjrzeć się tym wypowiedziom. Głosowałem zgodnie z rekomendacjami komisji regulaminowej. Zapracowany minister nie ma czasu œledzić uważnie tego, jaki spory toczš się w parlamencie - dodał wiceminister.

Jednoczeœnie Sellin przyznał, że w głosowaniach dotyczšcych odebrania immunitetu Patrykowi Jakiemu i Dominikowi Tarczyńskiemu głosował przeciw, ponieważ taka była rekomendacja komisji regulaminowej Sejmu.

 

ródło: Radio ZET

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL