Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

"Konwój wstydu" pod siedzibš Prawa i Sprawiedliwości

Twitter/Platforma Obywatelska
Przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, pod siedziba Prawa i Sprawiedliwoœci pojawiły się plakaty z wizerunkami członków rzšdu, którzy otrzymali nagrody za 2017 rok. Posłowie PO uważajš, że ministrowie powinni rozliczyć się ze swoich nagród.

Z informacji przekazanych przez Kancelarię Premiera wynika, że w 2017 roku nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w KPRM (od 36 900 zł rocznie do 59 400 zł) oraz była premier Beata Szydło (65 100 zł). 

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej to wstyd i członkowie rzšdu powinni oddać te pienišdze.

W zwišzku z przyznanymi nagrodami, na ulicach Warszawy pojawiły się billboardy z wizerunkami obecnych i byłych przedstawicieli rzšdu. Plakaty znajdujš się na przyczepach. Osiem samochodów będzie jeŸdziło po ulicach stolicy do pištku.

Na plakatach znajdujš się wizerunki polityków PiS oraz kwoty przyznanych nagród. Obok wypisano hasło "Wstyd" oraz "Oddajcie kasę".

Poseł PO Mariusz Witczak powiedział, że to "konwój wstydu". - Będziemy chcieli pokazać sšsiadom, wyborcom w okręgach poszczególnych parlamentarzystów, jak wyglšda pokora i skromnoœć w wykonaniu polityków PiS - skomentował.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL