Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Nagrano słowa Szydło: "Może mnie nie odwołajš do czwartku"

PAP/Radek Pietruszka
Przed posiedzeniem rzšdu Beata Szydło odbyła krótkš rozmowę z ministrem œrodowiska. Jan Szyszko usłyszał od premier: "Może mnie nie odwołajš do czwartku".

Według nieoficjalnych informacji Mateusz Morawiecki ma zastšpić Beatę Szydło na stanowisku szefa rzšdu. Przed wczorajszym posiedzeniem Rady Ministrów Jan Szyszko zapytał premier, czy może wyjechać na audiencję u Franciszka. 

- Co mam zrobić? Zostać? Niech pani premier podejmie decyzję - pytał Szyszko.

- Nie, może mnie nie odwołajš do czwartku. Niech pan jedzie - odpowiedziała Szydło.

Rozmowa została zarejestrowana przez reporterów Polsat News.

Morawiecki premierem?

We wtorek rzecznik PiS Beata Mazurek podkreœliła, że żaden konkretny termin rekonstrukcji rzšdu nie został jeszcze wyznaczony. Pytana o propozycje objęcia funkcji premiera przez Mateusza Morawieckiego, odparła: "nie jest tajemnicš, że taka propozycja się pojawiła, ale decyzji jeszcze nie ma". Jak poinformowała, ostatecznš decyzję podejmuje Komitet Polityczny PiS. 

Dokonanie zmian w rzšdzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec paŸdziernika; nie podała, kto ma z niego odejœć, ani kim będš nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rzšdu Rafał Bochenek zapowiedział póŸniej, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny. 

Szef PiS Jarosław Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rzšdu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujšce zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje, co do personaliów" będš "podjęte w cišgu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL