Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Sikorski po wystšpieniu Szydło: Wredny babsztyl

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Radosław Sikorski ostro skomentował sejmowe wystšpienie Beaty Szydło. Szefowš rzšdu nazwał "wrednym babsztylem"

Sejm odrzucił w czwartek wniosek PO o konstruktywne wotum nieufnoœci wobec rzšdu, w którym kandydatem na premiera był Grzegorz Schetyna. 

W uzasadnieniu wniosku o konstruktywne wotum nieufnoœci Platforma zarzuciła rzšdowi, m.in. szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi i odpowiedzialnemu za nadzór na służbami specjalnymi ministrowi koordynatorowi Mariuszowi Błaszczakowi, że nie zrobili nic, by zapobiec "propagowaniu faszyzmu" podczas marszów 11 listopada, a policja zamiast "neofaszystów i bandytów", zatrzymywała ofiary ich ataków.

Z mównicy sejmowej głos zabrała Beata Szydło, która uznała wniosek PO za "stek kłamstw i oszczerstw wobec polskiego rzšdu". Ostro skrytykowała Platformę za poparcie przez częœć jej europosłów niedawnej rezolucji PE na temat sytuacji w Polsce. Po raz kolejny padły zarzuty o "donoszenie na Polskę".

Szefowa rzšdu nie wysłuchała zarzutów szefa PO. "To jest smutny obraz do czego doprowadziliœcie, to jest obraz polskiego rzšdu, który opuszcza salę przed debatš, bo nie chce słuchać tego, co chce mu powiedzieć opozycja i polski Sejm. WstydŸcie się za to" – podkreœlił Schetyna.

Wystšpienie Szydło skomentował na Twitterze były szef MSZ Radosław Sikorski. - Wredny babsztyl œmie grozić 'aferami,' w których nie postawiono nawet zarzutów, o wyrokach nie wspominajšc. Lepiej by przeprosiła za osławiony audyt, za haniebny list do przywódców Europy ws. Tuska i za próbę wrobienia chłopaka we własny wypadek samochodowy - napisał.

"Wredny babsztyl o szefowej polskiego rzšdu? Rzeczywiœcie język elit. Wstyd, ale najpierw trzeba go mieć" - odpisała jedna z internautek. "Ale Komoruski było super, prawda?" - odpisał kobiecie polityk.

"Za całš pisowskš hucpę ostatnich dwóch lat odpowiedzialnoœć politycznš i karnš ponosi pani Beata Szydło. Żyrowała szaleństwa Prezesa aby utrzymać się na stanowisku. Mówienie o tym językiem Unii Wolnoœci skończy się jak Unia Wolnoœci" - napisał w kolejnym wpisie Sikorski.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL