Rząd PiS

Paweł Szefernaker: Kampania "Sprawiedliwe sądy" podlega ministerstwu

PAP/Tomasz Gzell
- Jestem przekonany, że fundacja realizuje tę kampanię zgodnie ze statutem i celami, do jakich została powołana - mówił o kampanii "Sprawiedliwe sądy" Paweł Szefernaker

O kampanii Polskiej Fundacji Narodowej mówił w TVN24 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

- Każdą kampanię należy oceniać z perspektywy całości. Mam wrażenie, że nikt z nas nie widział całej kampanii. Wydaje się, że fundacja zaczęła jej pierwszy etap. Czekam na to, jak będziemy mogli ją ocenić przez pryzmat kosztów - skomentował.

Szefernaker dodał, że za przeprowadzeni projektu odpowiedzialna jest "fundacja podległa rządowi, jednemu z ministerstw".

- Jestem przekonany, że fundacja realizuje tę kampanię zgodnie ze statutem i celami, do jakich została powołana. Tak jak powiedziałem, kampanię będzie można ocenić, kiedy w całości zostanie przeprowadzona - mówił gość programu.

Kampanię "Sprawiedliwe sądy", która dotyczy reformy wymiaru sprawiedliwości, przedstawiono w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej, w której uczestniczyła premier Beata Szydło. Kampania - zdaniem jej twórców - ma na celu wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz pokazanie, że znajdują się one w nurcie światowego dziedzictwa demokratycznego. Częścią kampanii są strony internetowe: sprawiedliwesady.pl i takjakbylo.pl. Kampania ma się toczyć w telewizji, Internecie i na ulicach, gdzie pojawiły się pierwsze billboardy z hasłem "Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?". Powstały też profile "Sprawiedliwe sądy" na Facebooku i Twitterze oraz kanał na Youtube.

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą.

Więcej: TVN24

Źródło: TVN24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL