Sondaż: Czy rząd prawidłowo zareagował na nawałnicę

aktualizacja: 12.09.2017, 10:02
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Rząd prawidłowo zareagował na nawałnicę w województwie pomorskim? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

REDAKCJA POLECA

Prawie połowa ankietowanych uważa, że rząd nie zareagował prawidłowo na nawałnicę w województwie pomorskim. Na prawidłowe działania rządu wskazuje 30 proc. badanych. Opinii w tej sprawie nie ma 23 proc. respondentów.

- Częściej reakcję rządu negatywnie oceniają mężczyźni (52 proc.), osoby o dochodzie powyżej 5000 zł (58 proc.) oraz ankietowani o wykształceniu średnim i wyższym (49 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

I dodaje, że wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek badanych, którzy uważają, że rząd nie zareagował prawidłowo, z 38 proc. w najmłodszej grupie, do 57 proc. w grupie najstarszej.

 

Sejm, który we wtorek rozpoczyna pierwsze po wakacyjnej przerwie posiedzenie, wysłucha informacji rządu o działaniach w związku z nawałnicami, które w sierpniu przeszły nad Polską.

 

W nocy z 11 na 12 sierpnia nad Polską gwałtowne burze zabiły sześć osób i wywołały liczne zniszczenia, głównie w województwach Pomorskim i Kujawsko-Pomorskim.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE