Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Gowin: Polityk nie jest od hamletyzowania

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Polityk nie jest od tego, żeby hamletyzować, żeby dzielić włosy na czworo. Polityk jest od tego, żeby zastanowić się co dla jego ojczyzny, co dla Polski jest dobre na dłuższš metę - mówił w PolsatNews Jarosław Gowin, minister szkolnictwa wyższego.

Jako wœciekłš, a nie zbolałš opisał swojš, zauważonš przez media, minę podczas sejmowego głosowania nad ustawš o Sšdzie Najwyższym. Gowin tę ustawę poparł. Jak tłumaczył - służyło to "podtrzymaniu jednoœci w obozie prawicy".

- Gdybym ja i moi posłowie zagłosowali przeciwko tej ustawie, czy wstrzymali się, dzisiaj rozmawialibyœmy o przedterminowych wyborach - tłumaczył. - Polityk nie jest od tego, żeby hamletyzować, żeby dzielić włosy na czworo. Polityk jest od tego, żeby zastanowić się co dla jego ojczyzny, co dla Polski jest dobre na dłuższš metę.

Jako wadliwe ocenił zawetowane przez prezydenta ustawy i wyraził nadzieję, że propozycje Andrzeja Dudy będš pozbawione ułomnoœci, jakie zawierały ustawy autorstwa PiS, a w szczególnoœci - przyznania zbyt dużych uprawnień ministrowi sprawiedliwoœci i prokuratorowi generalnemu w jednej osobie.

Gowin skrytykował również postępowanie obozu rzšdzšcego, który forsujšc wadliwe ustawy ryzykował "frontalne zderzenie" z własnym prezydentem, narażajšc się na jego weto.

Minister był również pytany, do kogo jego zdaniem skierowany był przytyk we wczorajszym przemówieniu prezydenta podczas obchodów Œwięta Wojska Polskiego. Duda mówił wówczas, że "polska armia nie jest niczyja prywatnš własnoœciš".

Gowin jest zdania, że było to przypomnienie, iż armia należy do dobra wspólnego państwa i nie należy jej upolityczniać, a o to, do kogo kierował swoje słowa, należy pytać prezydenta.

W rozmowie wrócił również wštek obietnicy Beaty Szydło z czasów kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi, gdy obiecywała, że to właœnie Jarosław Gowin zostanie ministrem obrony Narodowej.

Gowin zapewnił, że to do niego należał wybór, które ministerstwo obejmie, a zdecydował się na resort nauki, bo "przygotowywał się do tego wiele lat".

Więcej - PolsatNews

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL