Gowin: Polityk nie jest od hamletyzowania

aktualizacja: 16.08.2017, 22:31
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Polityk nie jest od tego, żeby hamletyzować, żeby dzielić włosy na czworo. Polityk jest od tego, żeby zastanowić się co dla jego ojczyzny, co dla Polski jest dobre na dłuższą metę - mówił w PolsatNews Jarosław Gowin, minister szkolnictwa wyższego.

REDAKCJA POLECA
17.08.2017
OKO.press: Wiceminister rządu PO-PSL prof. Michał Królikowski pisze ustawy Dudy
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Jako wściekłą, a nie zbolałą opisał swoją, zauważoną przez media, minę podczas sejmowego głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Gowin tę ustawę poparł. Jak tłumaczył - służyło to "podtrzymaniu jedności w obozie prawicy".

- Gdybym ja i moi posłowie zagłosowali przeciwko tej ustawie, czy wstrzymali się, dzisiaj rozmawialibyśmy o przedterminowych wyborach - tłumaczył. - Polityk nie jest od tego, żeby hamletyzować, żeby dzielić włosy na czworo. Polityk jest od tego, żeby zastanowić się co dla jego ojczyzny, co dla Polski jest dobre na dłuższą metę.

Jako wadliwe ocenił zawetowane przez prezydenta ustawy i wyraził nadzieję, że propozycje Andrzeja Dudy będą pozbawione ułomności, jakie zawierały ustawy autorstwa PiS, a w szczególności - przyznania zbyt dużych uprawnień ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu w jednej osobie.

Gowin skrytykował również postępowanie obozu rządzącego, który forsując wadliwe ustawy ryzykował "frontalne zderzenie" z własnym prezydentem, narażając się na jego weto.

Minister był również pytany, do kogo jego zdaniem skierowany był przytyk we wczorajszym przemówieniu prezydenta podczas obchodów Święta Wojska Polskiego. Duda mówił wówczas, że "polska armia nie jest niczyja prywatną własnością".

Gowin jest zdania, że było to przypomnienie, iż armia należy do dobra wspólnego państwa i nie należy jej upolityczniać, a o to, do kogo kierował swoje słowa, należy pytać prezydenta.

W rozmowie wrócił również wątek obietnicy Beaty Szydło z czasów kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi, gdy obiecywała, że to właśnie Jarosław Gowin zostanie ministrem obrony Narodowej.

Gowin zapewnił, że to do niego należał wybór, które ministerstwo obejmie, a zdecydował się na resort nauki, bo "przygotowywał się do tego wiele lat".

Więcej - PolsatNews

Komentarz dnia
Żródło: Polsat News

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE