MON zamawia misie. Opozycja kpi

aktualizacja: 21.04.2017, 21:27
Foto: Fotolia

Ministerstwo obrony Narodowej zamówiło 1200 pluszowych misiów. Muszą spełniać precyzyjnie opisane wymagania. Opozycja kpi: Zamawiają maskotki Misiewicza.

REDAKCJA POLECA
04.09.2017
MON organizuje przetarg na krówki
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Resort obrony narodowej zamawia 1200 pluszowych maskotek. Muszą dokładnie spełniać precyzyjnie sformułowane wymagania: wzrost 30-35 cm od stóp do czubka głowy, "misie kształtne o miłej aparycji, budowa proporcjonalna".

Maskotki mają być ubrane w wojskową bluzę z pagonami, spodnie i beret. Na rękawach bluzy - biało-czerwona naszywka, na plecach napis: Wojsko Polskie.

Ewentualny producent musi przedstawić MON cztery prototypy misiów, każdy w co najmniej trzech odcieniach. Ma być  do nich przyczepiona karteczka "materiał promocyjny wykonany na zlecenie MON nieprzeznaczony do sprzedaży".

Jak zapewnia Ministerstwo Obrony Narodowej, takie misie są zamawiane już od około 10 lat jako gadżety promocyjne ministerstwa. Rozdawane s w przedszkolach, szkołach i szpitalach, trafiają też do dzieci weteranów.

Takie tłumaczenie nie przekonuje jednak opozycji, która twierdzi, że pluszowe zabawki to symbol Bartłomieja Misiewicza.

- Nic dziwnego, że zamawiają maskotki Misiewicza. Są pluszowe, świetnie się trzymają swoich posad, nie muszą mieć ukończonych studiów, a jak się je posadzi na stołkach, to grzecznie tam siedzą - kpi poseł PO Krzysztof Brejza. Dodaje, że szkoda, że MON zamawia tylko 1200 misiów, bo "Misiewiczów" jest dużo więcej.

Więcej -  Wirtualna Polska

Komentarz dnia
Żródło: Wirtualna Polska

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE