Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Prezydent Andrzej Duda oczekuje wyjaśnień od szefa MON Antoniego Macierewicza

Fotorzepa/Marian Zubrzycki
Prezydent domaga się od ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza wyjaœnień w sprawie obsady stanowisk attache obrony w kluczowych państwach i prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblšgu - ustalił TVN24.

Prezydent w czwartek wystosował do szefa MON specjalny list. Informację potwierdził telewizji dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

W liœcie, do którego dotarła telewizja TVN24, prezydent zwraca uwagę, że ubiegłoroczny szczyt NATO w Warszawie przyniósł ważne dla Polski ustalenia i "proces ich implementacji wkracza w decydujšcš fazę".

Wštpliwoœci prezydenta budzi "utrzymujšcy się od dłuższego czasu brak obsady stanowisk attache obrony w kluczowych państwach Sojuszu bezpoœrednio zaangażowanych w ten proces". W liœcie wspomniane w tym kontekœcie sš przede wszystkim Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, a także Szwecja, Bułgaria i Ukraina.

Andrzej Duda napisał, że oczekuje od Antoniego Macierewicza "niezwłocznego podjęcia stosownych działań w celu rozwišzania tej sytuacji".

Prezydent czeka również na informacje na temat "stopnia zaawansowania prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblšgu i przewidywanych terminów osišgnięcia przez niš wstępnych zdolnoœci i pełnej gotowoœci". Utworzenie tego Dowództwa ustalono na szczycie NATO w Warszawie.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL