Rząd PiS

Prezydent Andrzej Duda oczekuje wyjaśnień od szefa MON Antoniego Macierewicza

Fotorzepa/Marian Zubrzycki
Prezydent domaga się od ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza wyjaśnień w sprawie obsady stanowisk attache obrony w kluczowych państwach i prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu - ustalił TVN24.

Prezydent w czwartek wystosował do szefa MON specjalny list. Informację potwierdził telewizji dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

W liście, do którego dotarła telewizja TVN24, prezydent zwraca uwagę, że ubiegłoroczny szczyt NATO w Warszawie przyniósł ważne dla Polski ustalenia i "proces ich implementacji wkracza w decydującą fazę".

Wątpliwości prezydenta budzi "utrzymujący się od dłuższego czasu brak obsady stanowisk attache obrony w kluczowych państwach Sojuszu bezpośrednio zaangażowanych w ten proces". W liście wspomniane w tym kontekście są przede wszystkim Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, a także Szwecja, Bułgaria i Ukraina.

Andrzej Duda napisał, że oczekuje od Antoniego Macierewicza "niezwłocznego podjęcia stosownych działań w celu rozwiązania tej sytuacji".

Prezydent czeka również na informacje na temat "stopnia zaawansowania prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu i przewidywanych terminów osiągnięcia przez nią wstępnych zdolności i pełnej gotowości". Utworzenie tego Dowództwa ustalono na szczycie NATO w Warszawie.

Źródło: TVN24

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL