Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Wypadek premier Szydło. Kierowca nie powinien prowadzić

PAP/Jacek Bednarczyk
Biuro Ochrony Rzšdu poinformowało, że kierowca, który prowadził limuzynę Beaty Szydło w Oœwięcimiu, rozpoczšł służbę o 7.29. Portal Wirtualna Polska ustalił, że rozpoczšł pracę około 6 rano. W czasie wypadku nie powinien już pracować.

Rozporzšdzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 2004 roku dotyczšce czasu służby funkcjonariuszy Biura Ochrony Rzšdu mówi, że "funkcjonariusze, do których obowišzków służbowych należy kierowanie pojazdem samochodowym, mogš pełnić służbę do 12 godzin na dobę, w tym kierować pojazdem nie więcej niż 10 godzin na dobę". 

Œledztwo w sprawie wypadku premier Beaty Szydło w Oœwięcimiu bada prokuratura w Krakowie. Biuro Ochrony Rzšdu poinformowało, że kierowca, który prowadził rzšdowš limuzynę, rozpoczšł swój dyżur o 7.29. Wczeœniej szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewniał, że nie można mówić o przemęczeniu kierowcy, bo rozpoczšł pracę około godziny 18 w Krakowie.

Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że kierowca premier Szydło przybył do pracy o godzinie 6. By dojechać do siedziby BOR w Warszawie, musiał wstać o godzinie 4 i dojechać z domu około 30 kilometrów.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusz BOR zapoznał się z planowanš trasš i o godzinie 7.29 wyruszył do Krakowa. Pancernš limuzynę premier Szydło zapakowano wczeœniej na lawetę.

Poczštkowo Szydło miała wystartować z Warszawy do Krakowa o godzinie 15. Jej lot opóŸnił się o dwie godziny i premier wylšdowała w Krakowie o 18. Do wypadku w Oœwięcimiu doszło pół godziny póŸniej. Zgodnie z rozporzšdzeniem, kierowca BOR nie powinien już wtedy pełnić dyżuru.

Do wypadku doszło 10 lutego w Oœwięcimiu. Policja podała, że rzšdowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w œrodku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuœcił pierwszy samochód, a następnie zaczšł skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rzšdu, które następnie uderzyło w drzewo. Poszkodowana została premier, szef jej ochrony, lżejsze obrażenia miał kierowca audi.

Więcej: WP.pl

ródło: wp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL