Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Beata Szydło apeluje o współpracę do opozycji

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Polska potrzebuje spokoju. Polsce potrzebna jest rozmowa, dialog. Spór polityczny, który jest sednem demokracji jest i będzie - przekonywała na wspólnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim premier Beata Szydło.

Szydło podkreœlała, że PiS w pierwszym roku rzšdu skupiła się na projektach, które "miały poprawić życie zwykłych Polaków, na sprawach zwykłych Polaków".

- Chcemy żeby Polacy mieli godne życie, aby polska gospodarka się rozwijała - mówiła premier. - Sytuacja w Polsce, sytuacja gospodarcza jest stabilna. Polska jest w pierwszej pištce krajów, które będš miały największy wzrost gospodarczy w Europie. Ruszajš inwestycje, bezrobocie jest na poziomie nieco ponad 8 proc - wyliczała premier Szydło dodajšc, że zgodnie z obietnicami wyborczymi PiS wprowadził program 500plus, a także obniżył wiek emerytalny.

- Skoncentrowaliœmy się na projektach, które miały poprawić życie zwykłych Polaków, na sprawach zwykłych Polaków - podsumowała szefowa rzšdu.

Mówišc o przyszłym roku premier zapowiedziała, że rzšd "będzie koncentrował się na sprawach gospodarczych - program odpowiedzialnego rozwoju przygotowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. To sš ustawy, które wychodzš naprzeciw polskim przedsiębiorcom. Chodzi o to, by mieli warunki do realizacji swoich planów, by mogli się rozwijać. Proponujemy i zachęcamy do inwestowania.

- Nie ma powodów do obaw, że sytuacja gospodarcza Polski będzie się w przyszłym roku pogarszać. Budżet Polski jest stabilny - podsumowała premier Szydło i wezwała o opozycję do współpracy przy realizacji projektów gospodarczych.

Szydło apelowała o wspólnš pracę nad budżetem. - Jesteœmy otwarci na realizację dobrych pomysłów - zakończyła.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL