Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Mateusz Morawiecki: Donald Trump chyba przeczytał program PiS-u

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- W przyszłym roku nie będzie aukcji LTE i wpłaty takiej wysokoœci z NBP, więc bezwzględnie musimy zatrzymać te karuzele VAT-owskie, wyłudzanie tych podatków, przede wszystkim VAT, ale też CIT - mówił w TVP Info o wyzwaniach, jakie stojš przed budżetem państwa, wicepremier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki podkreœlił jednoczeœnie, że rzšdowi PiS zależy na tym, aby "zapomniani nie byli więcej zapomniani" nawišzujšc do deklaracji, jakš złożył prezydent-elekt USA Donald Trump.

- Chyba właœnie przeczytał program PiS-u, bo my nie chcemy, żeby zapomniani byli zapomniani - podkreœlił wicepremier.

Elementem takiej polityki, jak tłumaczył Morawiecki, jest m.in. program 500plus, czyli "przekazanie każdej wielodzietnej rodzinie kilka tysięcy złotych rocznie". Dodał, że właœnie na takie działania rzšd musi uzyskać pienišdze z uszczelnienia podatków.

Wicepremier zapewnił jednoczeœnie, że rzšd nie planuje wprowadzenia trzeciego progu podatkowego w wysokoœci 40 proc. - My pracujemy nad tym, żeby w cišgu najbliższych 16-18 miesięcy wprowadzić jak najwyższš możliwš kwotę wolnš od podatku - podkreœlił.

Wyjaœnił też, że rzšd chce zmiany obecnej sytuacji, gdy podatki dla najbogatszych sš degresywne - tzn. najbogatsi płacš ich - proporcjonalnie - mniej niż mniej zamożni.

ródło: TVP Info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL