Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Paweł Szałamacha proponuje zakaz handlu w niedzielę raz w miesišcu

Fotorzepa, Adam Burakowski
- Jestem zwolennikiem rozwišzania, by wprowadzić zakaz handlu w pierwszš niedzielę miesišca, następnie obserwować konsekwencje przez dwa lata i wrócić do tematu - mówił w TVN24 minister finansów Paweł Szałamacha.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzi Solidarnoœć oraz inne organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców, złożył 2 wrzeœnia w Sejmie obywatelski projekt ustawy ograniczajšcej handel w niedziele. Pod projektem zebrano ponad pół miliona podpisów.

Szałamacha podkreœlił, że rozumie pracowników domagajšcych się wolnej niedzieli. - Ale sš też argumenty gospodarcze, o których mówi częœć biznesu że spadnš obroty - dodał. I dlatego zaproponował "testowe" rozwišzanie - ograniczenie handlu w niedzielę na dwa lata w każdš pierwszš niedzielę miesišca.

Szałamacha był pytany również o ewentualne podwyżki podatków. Minister finansów zapewnił, że w 2017 roku do nich nie dojdzie. Dodał, że utrzymane zostanš obecne stawki podatku VAT.

- Nie będzie podniesienia VAT do 25 proc. - podkreœlił.

Dodał, że wpływy z podatków rosnš, ponieważ rzšdowi udało się "uszczelnić" podatek VAT, a poza tym do wzrostu wpływów z podatków przyczynia się spadajšce bezrobocie.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL