Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Karczewski o "murzyńskości": Słowa, które nie powinny nigdy paść

Stanisław Karczewski
rp.pl
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował w programie #RzeczoPolityce słowa ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o tym, że "Polska w cišgu czterech miesięcy rzšdów PiS odeszła od murzyńskoœci w relacjach z USA".

Pytany w programie #RzeczoPolityce o słowa szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, że "Polska w cišgu czterech miesięcy rzšdów PiS odeszła od murzyńskoœci w relacjach z USA", Stanisław Karczewski odpowiedział, że może się tylko domyœlać, o co chodziło ministrowi. Dodał, że użył on okreœleń, które padły podczas rozmów nagranych polityków PO. - To były słowa, które nie powinny nigdy paœć - powiedział marszałek Senatu. Podkreœlił, że od czterech miesięcy PiS prowadzi innš niż PO politykę m.in. w kwestii spraw zagranicznych. Jako przykład podał pienišdze, które obecny rzšd przeznaczył na wsparcie dla œrodowisk polonijnych.

Stanisław Karczewski odniósł się też do informacji, że prezydent Andrzej Duda podczas rozpoczynajšcego się w czwartek szczytu nuklearnego nie spotka się z prezydentem USA Barackiem Obamš. - Spotkajš się, pewnie przywitajš. Na tej samej kolacji, na której będzie też Donald Tusk - powiedział marszałek Senatu. Przypomniał, że Polska po raz czwarty uczestniczy w szczycie nuklearnym, a na pierwszy Platforma Obywatelska wysłała ambasadora, na drugi - ministra œrodowiska, a na trzeci - ministra spraw zagranicznych. Dodał, że fakt, iż w obecnym szczycie weŸmie udział prezydent Polski podnosi rangę naszego uczestnictwa w tym wydarzeniu i pokazuje, że ma ono dla nas duże znaczenie.

Marszałek Karczewski zwrócił też uwagę na to, że Bronisław Komorowski, gdy był prezydentem, na szeœć wizyt w Stanach Zjednoczonych tylko raz spotkał się z Barackiem Obamš. - Prezydent Duda będzie jeszcze wielokrotnie w USA i na pewno spotka się z prezydentem Obamš - zapewnił. Dodał, że podczas szczytu nuklearnego nie dojdzie do spotkań bilateralnych, a Barack Obama nie spotka się z żadnym z polityków europejskich, a jedynie z delegacjami azjatyckimi.

Całš rozmowę Jacka Nizinkiewicza z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oglšdaj tutaj.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL