Karczewski o "murzyńskości": Słowa, które nie powinny nigdy paść

aktualizacja: 30.03.2016, 13:02
Stanisław Karczewski
Stanisław Karczewski
Foto: rp.pl

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował w programie #RzeczoPolityce słowa ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o tym, że "Polska w ciągu czterech miesięcy rządów PiS odeszła od murzyńskości w relacjach z USA".

REDAKCJA POLECA
21.04.2016
Karczewski: Rozwiązanie sytuacji wokół TK wewnętrzną sprawą Polski
01.04.2016
Jędrzej Bielecki: Obama wynagradza Kaczyńskiego
30.03.2016
Szef MSZ o "murzyńskości" w relacjach z USA. Sikorski odpowiada
30.03.2016
"Politico" tłumaczy "murzyńskość"
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Pytany w programie #RzeczoPolityce o słowa szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, że "Polska w ciągu czterech miesięcy rządów PiS odeszła od murzyńskości w relacjach z USA", Stanisław Karczewski odpowiedział, że może się tylko domyślać, o co chodziło ministrowi. Dodał, że użył on określeń, które padły podczas rozmów nagranych polityków PO. - To były słowa, które nie powinny nigdy paść - powiedział marszałek Senatu. Podkreślił, że od czterech miesięcy PiS prowadzi inną niż PO politykę m.in. w kwestii spraw zagranicznych. Jako przykład podał pieniądze, które obecny rząd przeznaczył na wsparcie dla środowisk polonijnych.

Stanisław Karczewski odniósł się też do informacji, że prezydent Andrzej Duda podczas rozpoczynającego się w czwartek szczytu nuklearnego nie spotka się z prezydentem USA Barackiem Obamą. - Spotkają się, pewnie przywitają. Na tej samej kolacji, na której będzie też Donald Tusk - powiedział marszałek Senatu. Przypomniał, że Polska po raz czwarty uczestniczy w szczycie nuklearnym, a na pierwszy Platforma Obywatelska wysłała ambasadora, na drugi - ministra środowiska, a na trzeci - ministra spraw zagranicznych. Dodał, że fakt, iż w obecnym szczycie weźmie udział prezydent Polski podnosi rangę naszego uczestnictwa w tym wydarzeniu i pokazuje, że ma ono dla nas duże znaczenie.

Marszałek Karczewski zwrócił też uwagę na to, że Bronisław Komorowski, gdy był prezydentem, na sześć wizyt w Stanach Zjednoczonych tylko raz spotkał się z Barackiem Obamą. - Prezydent Duda będzie jeszcze wielokrotnie w USA i na pewno spotka się z prezydentem Obamą - zapewnił. Dodał, że podczas szczytu nuklearnego nie dojdzie do spotkań bilateralnych, a Barack Obama nie spotka się z żadnym z polityków europejskich, a jedynie z delegacjami azjatyckimi.

Całą rozmowę Jacka Nizinkiewicza z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oglądaj tutaj.

POLECAMY

KOMENTARZE