Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Waszczykowski: Spór wokół TK zdziwił Komisję Weneckš

AFP
Szef MSZ Witold Waszczykowski uważa, że spór wokół Trybunału Konstytucyjnego można osišgnšć za pomocš politycznego kompromisu. - Ku takiej opinii skłania się Komisja Wenecka - uważa minister.

Spotkaniami z przedstawicielami władz zaangażowanych w spór wokół Trybunału pięciu członków grupy roboczej Komisji wypełniło drugi, ostatni, dzień wizyty w Polsce.

Witold Waszczykowski nie żałuję, że członkowie Komisji Weneckiej pojawili się w Warszawie. Jego zdaniem było to dobre doœwiadczenie, które potwierdziło, że w naszym kraju nie dzieje się nic złego. Szef MSZ podkreœlił, że członkowie Komisji sprawiali wrażenie zdziwionych faktem, że spór wokół Trybunału został tak zapętlony między politykami i instytucjami.

Opinia Komisji Weneckiej ma zostać ogłoszona w połowie marca.

Rosjanie nie rozumiejš czym jest NATO

Na dzisiejszym spotkaniu w Brukseli ministrowie obrony krajów członkowskich NATO otrzymajš dokumenty dotyczšce wzmocnienia wschodniej flanki sojuszu. Waszczykowski poinformował, że materiały zawierajš deklaracje oczekiwane przez nasz kraj. 

Szef MSZ liczy na to, że założenia zawarte w dokumencie znajdš przełożenie w realnych działaniach. 

Waszczykowski dodał, że działania NATO nie sš skierowane przeciwko Rosji. Podkreœlił jednoczeœnie, że Rosjanie prawdopodobnie skrytykujš działania sojuszu. - Będzie to retoryczny krzyk, gdyż Rosjanie nie rozumiejš, czym jest NATO - mówił Waszczykowski.

ródło: Polskie Radio

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL