Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Rząd PiS

Waszczykowski: Spór wokół TK zdziwił Komisję Wenecką

AFP
Szef MSZ Witold Waszczykowski uważa, że spór wokół Trybunału Konstytucyjnego można osiągnąć za pomocą politycznego kompromisu. - Ku takiej opinii skłania się Komisja Wenecka - uważa minister.

Spotkaniami z przedstawicielami władz zaangażowanych w spór wokół Trybunału pięciu członków grupy roboczej Komisji wypełniło drugi, ostatni, dzień wizyty w Polsce.

Witold Waszczykowski nie żałuję, że członkowie Komisji Weneckiej pojawili się w Warszawie. Jego zdaniem było to dobre doświadczenie, które potwierdziło, że w naszym kraju nie dzieje się nic złego. Szef MSZ podkreślił, że członkowie Komisji sprawiali wrażenie zdziwionych faktem, że spór wokół Trybunału został tak zapętlony między politykami i instytucjami.

Opinia Komisji Weneckiej ma zostać ogłoszona w połowie marca.

Rosjanie nie rozumieją czym jest NATO

Na dzisiejszym spotkaniu w Brukseli ministrowie obrony krajów członkowskich NATO otrzymają dokumenty dotyczące wzmocnienia wschodniej flanki sojuszu. Waszczykowski poinformował, że materiały zawierają deklaracje oczekiwane przez nasz kraj. 

Szef MSZ liczy na to, że założenia zawarte w dokumencie znajdą przełożenie w realnych działaniach. 

Waszczykowski dodał, że działania NATO nie są skierowane przeciwko Rosji. Podkreślił jednocześnie, że Rosjanie prawdopodobnie skrytykują działania sojuszu. - Będzie to retoryczny krzyk, gdyż Rosjanie nie rozumieją, czym jest NATO - mówił Waszczykowski.

Źródło: Polskie Radio

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL