Waszczykowski: Spór wokół TK zdziwił Komisję Wenecką

aktualizacja: 10.02.2016, 14:20
Foto: AFP

Szef MSZ Witold Waszczykowski uważa, że spór wokół Trybunału Konstytucyjnego można osiągnąć za pomocą politycznego kompromisu. - Ku takiej opinii skłania się Komisja Wenecka - uważa minister.

REDAKCJA POLECA

Spotkaniami z przedstawicielami władz zaangażowanych w spór wokół Trybunału pięciu członków grupy roboczej Komisji wypełniło drugi, ostatni, dzień wizyty w Polsce.

Witold Waszczykowski nie żałuję, że członkowie Komisji Weneckiej pojawili się w Warszawie. Jego zdaniem było to dobre doświadczenie, które potwierdziło, że w naszym kraju nie dzieje się nic złego. Szef MSZ podkreślił, że członkowie Komisji sprawiali wrażenie zdziwionych faktem, że spór wokół Trybunału został tak zapętlony między politykami i instytucjami.

Opinia Komisji Weneckiej ma zostać ogłoszona w połowie marca.

Rosjanie nie rozumieją czym jest NATO

Na dzisiejszym spotkaniu w Brukseli ministrowie obrony krajów członkowskich NATO otrzymają dokumenty dotyczące wzmocnienia wschodniej flanki sojuszu. Waszczykowski poinformował, że materiały zawierają deklaracje oczekiwane przez nasz kraj. 

Szef MSZ liczy na to, że założenia zawarte w dokumencie znajdą przełożenie w realnych działaniach. 

Waszczykowski dodał, że działania NATO nie są skierowane przeciwko Rosji. Podkreślił jednocześnie, że Rosjanie prawdopodobnie skrytykują działania sojuszu. - Będzie to retoryczny krzyk, gdyż Rosjanie nie rozumieją, czym jest NATO - mówił Waszczykowski.

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE