Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Gowin chwali reformę prokuratury

Jarosław Gowin
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jarosław Gowin powiedział, że Polska Razem ma swojš propozycję w sprawie prokuratury, jednak nasz kraj nie jest jeszcze na to gotowy.

Połšczenie funkcji Ministra Sprawiedliwoœci i Prokuratora Generalnego oraz reformę prokuratury przewidujš dwie ustawy, które w pištek podpisał prezydent Andrzej Duda. Większoœć zmian - w tym połšczenie obu urzędów - wejdzie w życie 4 marca, pozostałe miesišc póŸniej. 

Komentujšc nowš ustawę, Jarosław Gowin powiedział, że nie zazdroœci Zbigniewowi Ziobro. – Co prawda moje ugrupowanie Polska Razem wolałoby wprowadzić inny model prokuratury, w którym prokurator pochodziłby z wyborów powszechnych i byłby kimœ w rodzaju wiceprezydenta, ale przyznam, że to rozwišzanie bardzo œmiałe. Polska nie jest jeszcze do tego przygotowana – powiedział Gowin w TVP Info.

Minister nauki podkreœlił jednoczeœnie, że wprowadzone rozwišzanie jest dobre, zdecydowanie lepsze od poprzedniego. Na Ziobrze cišży ogromna odpowiedzialnoœć, ale rzšd musi się tego podjšć. 

Gowin odniósł się również do dymisji Komendanta Głównego Policji. Dymisja Zbigniewa Maja zwišzana jest ze œledztwem, w którym pojawia się jego nazwisko. On mówi o prowokacji.

 

– Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie wyjaœniona w taki sposób, który nie pozostawi uszczerbku na honorze policji. Mówię to jako obywatel, Polak. Zależy nam na tym, żeby polska policja i służby cieszyły się autorytetem – powiedział wicepremier.

ródło: TVP Info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL