Gowin chwali reformę prokuratury

aktualizacja: 12.02.2016, 23:09
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Jarosław Gowin powiedział, że Polska Razem ma swoją propozycję w sprawie prokuratury, jednak nasz kraj nie jest jeszcze na to gotowy.

REDAKCJA POLECA
18.02.2016
Jarosław Gowin będzie rozmawiał z przedstawicielami opozycji
12.02.2016
Prezydent podpisał ustawy łączące MS z PG
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Połączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego oraz reformę prokuratury przewidują dwie ustawy, które w piątek podpisał prezydent Andrzej Duda. Większość zmian - w tym połączenie obu urzędów - wejdzie w życie 4 marca, pozostałe miesiąc później. 

Komentując nową ustawę, Jarosław Gowin powiedział, że nie zazdrości Zbigniewowi Ziobro. – Co prawda moje ugrupowanie Polska Razem wolałoby wprowadzić inny model prokuratury, w którym prokurator pochodziłby z wyborów powszechnych i byłby kimś w rodzaju wiceprezydenta, ale przyznam, że to rozwiązanie bardzo śmiałe. Polska nie jest jeszcze do tego przygotowana – powiedział Gowin w TVP Info.

Minister nauki podkreślił jednocześnie, że wprowadzone rozwiązanie jest dobre, zdecydowanie lepsze od poprzedniego. Na Ziobrze ciąży ogromna odpowiedzialność, ale rząd musi się tego podjąć. 

Gowin odniósł się również do dymisji Komendanta Głównego Policji. Dymisja Zbigniewa Maja związana jest ze śledztwem, w którym pojawia się jego nazwisko. On mówi o prowokacji.

 

– Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie wyjaśniona w taki sposób, który nie pozostawi uszczerbku na honorze policji. Mówię to jako obywatel, Polak. Zależy nam na tym, żeby polska policja i służby cieszyły się autorytetem – powiedział wicepremier.

Komentarz dnia
Żródło: TVP Info

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE