Rząd PiS

Gowin chwali reformę prokuratury

Jarosław Gowin
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jarosław Gowin powiedział, że Polska Razem ma swoją propozycję w sprawie prokuratury, jednak nasz kraj nie jest jeszcze na to gotowy.

Połączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego oraz reformę prokuratury przewidują dwie ustawy, które w piątek podpisał prezydent Andrzej Duda. Większość zmian - w tym połączenie obu urzędów - wejdzie w życie 4 marca, pozostałe miesiąc później. 

Komentując nową ustawę, Jarosław Gowin powiedział, że nie zazdrości Zbigniewowi Ziobro. – Co prawda moje ugrupowanie Polska Razem wolałoby wprowadzić inny model prokuratury, w którym prokurator pochodziłby z wyborów powszechnych i byłby kimś w rodzaju wiceprezydenta, ale przyznam, że to rozwiązanie bardzo śmiałe. Polska nie jest jeszcze do tego przygotowana – powiedział Gowin w TVP Info.

Minister nauki podkreślił jednocześnie, że wprowadzone rozwiązanie jest dobre, zdecydowanie lepsze od poprzedniego. Na Ziobrze ciąży ogromna odpowiedzialność, ale rząd musi się tego podjąć. 

Gowin odniósł się również do dymisji Komendanta Głównego Policji. Dymisja Zbigniewa Maja związana jest ze śledztwem, w którym pojawia się jego nazwisko. On mówi o prowokacji.

 

– Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie wyjaśniona w taki sposób, który nie pozostawi uszczerbku na honorze policji. Mówię to jako obywatel, Polak. Zależy nam na tym, żeby polska policja i służby cieszyły się autorytetem – powiedział wicepremier.

Źródło: TVP Info

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL