Antoni Macierewicz w Amsterdamie

aktualizacja: 04.02.2016, 23:33
Foto: PAP, Rafał Guz

Szef resortu obrony Antoni Macierewicz będzie uczestniczył w spotkaniu ministrów obrony państw UE, które odbędzie się w Amsterdamie.

REDAKCJA POLECA

Ministrowie omówią zagadnienia dotyczące współpracy obronnej i strategii globalnej. Przewidziano również czas na dyskusję o misjach i operacjach CSDP (Sahel, Róg Afryki, Republika Środkowoafrykańska).

To kolejna w ostatnim czasie aktywność międzynarodowa ministra Macierewicza. We wtorek Macierewicz spotkał się w Paryżu z ministrem obrony Republiki Francuskiej Jean-Yves Le Drianem. Natomiast dwa tygodnie temu Antoni Macierewicz uczestniczył w Edynburgu w polsko-brytyjskich konsultacjach ministrów spraw zagranicznych i obrony narodowej Polski i Wielkiej Brytanii.
Warto podkreślić, iż ważnym punktem kolejnych rozmów jest temat dotyczący zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie.
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE