Polska w czołówce wzrostu liczby pracujących

aktualizacja: 13.09.2017, 19:59
Foto: Bloomberg

Mimo deklarowanych przez firmy problemów ze znalezieniem pracowników zatrudnienie w Polsce rośnie bardzo szybko.

W II kwartale, jak podał w środę Eurostat, zatrudnienie w Unii Europejskiej zwiększyło się o 0,4 proc. w porównaniu z I kwartałem, gdy wzrosło o 0,5 proc. Tymczasem w Polsce wzrosło ono o 0,8 proc., po zwyżce o 0,7 proc. w I kwartale.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE