Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rynek pracy

Zatrudnieni coraz wyżej oceniajš korzyści z pracy zdalnej

123rf
Mogš zarabiać mniej i zrezygnować z innych benefitów, byle móc pracować z domu. Zatrudnieni coraz wyżej oceniajš korzyœci z pracy zdalnej.

19 proc. pracowników ma przyzwolenie od pracodawcy by realizować obowišzki służbowe poza biurem - pisze w czwartek "Puls Biznesu".

Jak wynika z badań, które przytacza "Puls Biznesu", dla 61 proc. ankietowanych współpracownicy stanowiš największy problem w koncentracji i przeszkadzajš pracować z skupieniu. Aż 86 proc. etatowców preferuje pracę w odosobnieniu. Uważajš, że wpływa to korzystnie na tempo ich pracy; natomiast 65 proc. sšdzi, że "home office" znaczšco podnosi ich produktywnoœć.

Gazeta przytacza również wyniki badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Stanforda, z których wynika, że praca zdalna obniża stres o 50 proc.

"Od 2016 r. blisko 4 miliony pracowników na całym œwiecie pracuje zdalnie przez przynajmniej 50 proc. swojego czasu. Co roku przybywa ok. 5,8 proc. ludzi tak pracujšcych" - mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu Mikomax Smart Office. Jej zdaniem rodzimi przedsiębiorcy zaczynajš rozumieć, że projekty realizowane w przestrzeni biurowej, na miejscu przy wyznaczonym biurku, to przeszłoœć.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL