Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rynek pracy

Imigrantów zastšpiš roboty

123RF
Theresa May w ramach Brexitu planuje ograniczyć liczbę imigrantów na Wyspach Brytyjskich. Tymczasem ich posady w firmach majš przejšć roboty - pisze Bloomberg.
LocusRobotics, firma ze Stanów Zjednoczonych, planuje sprzedaż automatycznych maszyn, które pracować mogš np. w magazynach. Ich zadaniem będzie dowożenie towarów z półek do ciężarówek wożšcych towary do odbiorców.
 
- Jeœli z powodu Brexitu nastšpi faktycznie spadek zatrudnienia w tego typu gałęziach przemysłu i usług, będzie to doskonała okazja do rozwoju dla nas – mówi Bruce Welthy, założyciel LocusRobotics.
 
Brytyjska premier Theresa May planuje zmniejszyć liczbę imigrantów przyjeżdżajšcych do Wielkiej Brytanii z 300 tys. do 100 tys. rocznie. Może mieć to negatywne skutki dla biznesu na Wyspach, szczególnie dla przemysłu spożywczego i handlu detalicznego, które sš bardzo uzależnione od pracowników zagranicznych, a nie sš przygotowane na nagłš automatyzację procesu produkcji.
 
Jedna czwarta pracujšcych w magazynach Amazona czy wielkiego sklepu internetowego z odzieżš Asos nie urodziła się w Wielkiej Brytanii. W przemyœle spożywczym z zagranicy pochodzi 41 proc. pracujšcych, wynika z danych Obserwatorium Migracji na Uniwersytecie Oksfordzkim.
Skoro więc Brexit grozi ograniczeniem dostępu pracowników z Europy, firmy na Wyspach chcš przyspieszyć automatyzację. 
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL