Imigrantów zastąpią roboty

aktualizacja: 03.04.2017, 16:29
Foto: 123RF

Theresa May w ramach Brexitu planuje ograniczyć liczbę imigrantów na Wyspach Brytyjskich. Tymczasem ich posady w firmach mają przejąć roboty - pisze Bloomberg.

REDAKCJA POLECA
LocusRobotics, firma ze Stanów Zjednoczonych, planuje sprzedaż automatycznych maszyn, które pracować mogą np. w magazynach. Ich zadaniem będzie dowożenie towarów z półek do ciężarówek wożących towary do odbiorców.
 
- Jeśli z powodu Brexitu nastąpi faktycznie spadek zatrudnienia w tego typu gałęziach przemysłu i usług, będzie to doskonała okazja do rozwoju dla nas – mówi Bruce Welthy, założyciel LocusRobotics.
 
Brytyjska premier Theresa May planuje zmniejszyć liczbę imigrantów przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii z 300 tys. do 100 tys. rocznie. Może mieć to negatywne skutki dla biznesu na Wyspach, szczególnie dla przemysłu spożywczego i handlu detalicznego, które są bardzo uzależnione od pracowników zagranicznych, a nie są przygotowane na nagłą automatyzację procesu produkcji.
 
Jedna czwarta pracujących w magazynach Amazona czy wielkiego sklepu internetowego z odzieżą Asos nie urodziła się w Wielkiej Brytanii. W przemyśle spożywczym z zagranicy pochodzi 41 proc. pracujących, wynika z danych Obserwatorium Migracji na Uniwersytecie Oksfordzkim.
Skoro więc Brexit grozi ograniczeniem dostępu pracowników z Europy, firmy na Wyspach chcą przyspieszyć automatyzację. 
Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE